Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliwa biją rekordy. Sprzedaż w Rzymie spadła o jedną czwartą

0
Podziel się:

Właścicielom 400 ulicznych dystrybutorów paliwa i małych stacji benzynowych grozi bankructwo.

Ceny paliwa biją rekordy. Sprzedaż w Rzymie spadła o jedną czwartą
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

Właścicielom 400 ulicznych dystrybutorów paliwa i małych stacji benzynowych grozi bankructwo. Twierdzą, że to oni, a nie kierowcy najbardziej odczuwają skutki wzrostu cen.

O jedną czwartą w Rzymie spadła sprzedaż paliwa, co jest rezultatem stałego wzrostu cen. Dane o znacznym spadku sprzedaży paliwa w Wiecznym Mieście to kolejne potwierdzenie, że rzymianie w dobie recesji i wzrostu obciążeń finansowych coraz częściej rezygnują z samochodu widząc jak cena zbliża się do 2 euro za litr.

Po tym, jak służby drogowe stwierdziły spadek ruchu ulicznego we włoskiej stolicy, alarm wszczęli właściciele dystrybutorów ulicznych, których zdaniem sprzedaż paliwa stale maleje.

_ - Jedną trzecią z 1200 dystrybutorów w Rzymie trzeba będzie zamknąć, ponieważ ich właściciele znaleźli się na skraju bankructwa - powiedział szef federacji , grupującej tę kategorię drobnego biznesu Alessandro Micheli. - Paliwo drożeje, a rezultaty widać, autobusy miejskie są przepełnione _- dodał.

_ - Najbardziej absurdalne jest to, że kierowcy czepiają się nas zarzucając windowanie cen paliwa, a przecież to my jesteśmy ofiarami tej sytuacji _ - podkreślił Micheli.

Szef federacji zauważył, że obecnie benzyna we Włoszech jest najdroższa w Europie. Tymczasem przed rokiem kraj ten był na dziesiątym miejscu. Zrzeszenie właścicieli dystrybutorów domaga się natychmiastowego zatrzymania wzrostu cen paliwa w hurcie i grozi strajkiem.

Przedstawiciele tej branży przypomnieli, że w ciągu minionego roku cena benzyny wzrosła średnio o 31 centów na litrze, między innymi z powodu wyższych kosztów przemysłowych i akcyzy. Jednocześnie media odnotowały, że Włosi masowo przesiadają się w miastach na rowery.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)