Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny prądu ostro w górę? Pawlak ujawnia plany rządu

0
Podziel się

Jeszcze w tym roku, zmienione zostaną przepisy regulujące rynek energii. Forsowany trójpak dotknie każdego Polaka.

Ceny prądu ostro w górę? Pawlak ujawnia plany rządu
(PAP/Stanisław Rozpędzik)
bDIpxOPp

Ceny energii nie zostaną uwolnione dopóki nie będzie gotowego systemu pomocy dla najbiedniejszych odbiorców - zapowiedział Waldemar Pawlak.

Wicepremier, minister gospodarki uspokaja, że do czasu stworzenia rozwiązań dotyczących tak zwanych odbiorców wrażliwych energii, nie będzie uwolnienia rynku energetycznego w Polsce._ _

Waldemar Pawlak odniósł się tym samym do doniesień medialnych, że od przyszłego roku rynek ten będzie uwolniony, co przełoży się nawet na 40-procentowe podwyżki rachunków za prąd.

bDIpxOPr

Wicepremier odnosząc się do problemu tak zwanego odbiorcy wrażliwego mówi, że pod uwagę brane są dwa rozwiązania.

_ - Jedno, to wynegocjowane w ubiegłym roku obniżenie cen energii dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej, a firmy miałyby rekompensowane rabaty przez państwo. Drugi to są transfery środków przez pomoc społeczną - _ powiedział Pawlak.

Waldemar Pawlak zaznaczył, że w tym roku powinny wejść w życie nowe przepisy regulujące rynek energii w Polsce. Tak zwany trójpak będzie dotyczył prawa energetycznego, gazowego i odnawialnych źródłach energii.

Nowe prawo zakłada poza wprowadzenie obowiązku rozliczania energii elektrycznej według rzeczywistego zużycia; określenie dopuszczalnych opłat przy rozliczaniu kosztów ciepła w budynkach wielolokalowych. Nowa rozwiązania zakładają również obowiązek montażu liczników inteligentnych - wynika ze słów Tomasza Dąbrowskiego z resortu gospodarki. _ - W zakresie liczników inteligentnych, istotne jest to, aby osiągnąć oszczędności po stronie użytkowników. Trzeba wypracować taki system, by ich instalacja była spłacana właśnie w ramach uzyskanych oszczędności. To może potrwać do 2020 roku - _mówi Dąbrowski.

bDIpxOPx

Nowe rozwiązania mają przyczynić się do wzrostu efektywności energetycznej Polski, a także zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Chodzi o rozwiązania dotyczące między innymi przedsiębiorców i zwykłych ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Drożyzna wciąż straszy. GUS podał dane Zobacz jak ostatnio urosły ceny, oraz co podrożało najbardziej.
Ceny paliw znowu w górę O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji.
Duży spadek cen mieszkań. Oto prognozy Negatywnie na rynek nieruchomości wpłynął m.in. wyraźny spadek sprzedaży kredytów w ramach programu Rodzina na Swoim.
bDIpxOPS
energia
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)