Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy spadają. Obama rozmawia z Cameronem

0
Podziel się:

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 92 centy,

Ceny ropy spadają. Obama rozmawia z Cameronem
(lagereek/iStockphoto)
bFfGuXPF

Notowania ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają, bo mogą być uwolnione jej strategiczne zapasy - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 92 centy, do 106,35 dol. Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje o 67 centów mniej, czyli 123,53 dol. za baryłkę.

Prezydent USA Barack Obama rozmawiał w ubiegłym tygodniu z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem o uwolnieniu ropy ze strategicznych rezerw, ale nie osiągnięto na razie porozumienia w tej sprawie.

bFfGuXPH

Spadki cen surowca to również efekt słabszych danych o wytwórczości w Chinach. Według Jonathana Barratta, wydawcy Barratt's Bulletin, newslettera dotyczącego rynku surowców spowolnienie w gospodarce Chin będzie miało wpływ na popyt na surowce.

Tymczasem w środę Departament Energii USA podał, że zapasy ropy w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 1,16 mln baryłek, do 346,29 mln baryłek. Analitycy spodziewali się wzrostu o 2,2 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 1,76 mln baryłek, do 136,58 mln baryłek - podał DoE.

DoE poinformował też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 1,21 mln baryłek, do 226,9 mln baryłek.

Czytaj więcej o zasobach energetycznych
Koniec snu o łupkowej potędze. Za to ropa... Amerykanie mocno przeszarżowali. Nasze złoża są dużo mniejsze. Są jednak też dobre wiadomości.
Ceny ropy odbijają po mocnej przecenie Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji odbijają się po silnym spadku we wtorek - podają maklerzy.
Stany jednak nas nie ukarają. Ponieważ... USA poinformowały, że sankcje finansowe za import irańskiej ropy nie obejmą Japonii i 10 krajów UE - w tym Polski.
bFfGuXQi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)