Notowania

chavez
01.07.2011 05:42

Chavez ogłosił zwycięstwo nad chorobą

Prezydent Wenezueli wyznał w transmitowanym przez telewizję nagraniu, że po kolejnej operacji wygrał walkę z chorobą nowotworową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Agência Brasil/CC)

Nad ranem czasu polskiego prezydent Wenezueli Hugo Chavez ogłosił w transmitowanym przez telewizję nagraniu, że po kolejnej operacji wygrał walkę z chorobą nowotworową. Tym samym przerwał swoją przedłużającą się nieobecność w krajowej polityce.

Wcześniej wenezuelski prezydent ujawnił, że 10 czerwca przeszedł na Kubie operację usunięcia ropnia miednicy. W internecie krążyły ostatnio pogłoski o tym, że cierpi on na raka prostaty.

Podczas drugiej operacji, przeprowadzonej również w Hawanie, lekarze usunęli nowotwór zawierający _ rakotwórcze komórki _ - powiedział Chavez. Przyznał, że popełnił _ fundamentalny błąd _, nie dbając wcześniej o swoje zdrowie.

Chavez nie wyjaśnił, o jaki typ nowotworu chodzi ani jak będzie wyglądało teraz jego leczenie. Nie wiadomo też, kiedy zakończy rekonwalescencję na Kubie.

Najnowsze nagranie nie zawiera żadnej informacji o tym, kiedy i gdzie powstało.

Krótko po transmisji przemówienia wiceprezydent Elias Jaua, w otoczeniu członków rządu, zapewnił na antenie państwowej telewizji, że zakrojone na szeroką skalę reformy Chaveza zostaną _ pogłębione _ mimo jego choroby.

Wenezuelski rząd opublikował we wtorek zdjęcia i nagranie przedstawiające Chaveza i kubańskiego przywódcę Fidela Castro, jednak nie uciszyły one głosów w kraju, że prezydent jest poważnie chory, czemu władze dotąd zaprzeczały.

W środę rząd w Caracas podjął decyzję o przesunięciu na późniejszy terminu szczytu Wspólnoty Krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC) ze względu na chorobę prezydenta.

Zdaniem komentatorów choroba i nieobecność prezydenta w polityce wywołają podziały i walkę o władzę wśród jego najbliższych sojuszników - zauważa Reuters.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t148747.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/chavez;w;dresie;uspokaja;rodakow,130,0,862594.html) Chavez w dresie uspokaja rodaków Wenezuelska telewizja wyemitowała nagranie przedstawiające Chaveza po operacji, którą przeszedł 10 czerwca w Hawanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t75536.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chavez;w;krytycznym;stanie;wenezuela;na;skraju;wojny,18,0,860946.html) Chavez w krytycznym stanie. Wenezuela na skraju wojny? Starszy brat prezydenta Wenezueli, Adan Chavez nie wykluczył podjęcia walki zbrojnej dla zachowania władzy.
Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz