Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
03.01.2013 22:44

Chavez w szpitalu. Waszyngton zaprzecza, by ingerował w Wenezueli

- Żadna decyzja dla tego kraju nie zapadła w USA - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Stany Zjednoczone zaprzeczyły, jakoby miały ingerować w ewentualne transformacje polityczne w Wenezueli, której prezydent Hugo Chavez przebywa w szpitalu na Kubie po kolejnej operacji w związku z rakiem. *

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland przyznała, że Waszyngton miał kontakty z _ Wenezuelczykami o różnych poglądach politycznych _, lecz potwierdziła, że _ wszelkie zmiany polityczne zachodzące w Wenezueli muszą być następstwem decyzji podejmowanych przez obywateli tego kraju _. - _ Żadna decyzja dla tego kraju nie zapadła w USA _ - oświadczyła Nuland.

- _ Stan zdrowia prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza pozostaje ciężki i nieprzewidywalny _ - poinformowała żona prezydenta Urugwaju i zarazem senator Lucia Topolansky.

- _ Należy czekać i mieć nadzieję _ - powiedziała Topolansky urugwajskiemu dziennikowi internetowemu UNoticias. Oświadczyła, że jej mąż, prezydent Jose Mujica, chciał odwiedzić Chaveza w hawańskiej klinice, lecz wyjaśniono mu, że _ teraz nie ma takiej możliwości _.

Według mediów, w Hawanie prócz córek Chaveza przebywają: wiceprezydent Wenezueli, prokurator generalny, przewodniczący parlamentu, a także minister nauki, który jest zięciem Chaveza, i starszy brat chorego.

Od czasu przeprowadzonej ponad trzy tygodnie temu operacji usunięcia nowotworu u Chaveza stan zdrowia lewicowego przywódcy Wenezueli jest przedmiotem spekulacji i plotek.

Chavez, wybrany na trzecią kadencję w październiku 2012 r., miał zostać zaprzysiężony 10 stycznia br. W ostatnich dniach władze wspominały o przesunięciu terminu uroczystości.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy Hugo Chavez wróci do rządzenia? Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który trzy tygodnie temu przeszedł na Kubie operację usunięcia nowotworu, jest w stabilnym, ale delikatnym stanie.
Chavez w śpiączce. Odłączą go od aparatury? Operację 11 grudnia przeprowadzili rosyjscy lekarze, przy asyście kubańskich specjalistów.
Prezydent już po operacji, ale są komplikacje Chavez jest już po czwartej operacji usunięcia zmian nowotworowych, ale jego stan wciąż nie jest najlepszy.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz