Notowania

górnictwo w polsce
28.03.2011 06:46

Chcą 10 proc. podwyżki. Ruszą na stolicę?

W tym tygodniu rozstrzygnie się, czy wybuchnie strajk generalny w polskich kopalniach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hha124l/CC/Flickr)

Dziś spotyka się komitet protestacyjny Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ważą się też losy protestu w Katowickim Holdingu Węglowym. A zarządowi Kompanii Węglowej - największej zagranicznej spółki w Europie - związkowcy dali czas do końca miesiąca. Jeżeli postulaty górników nie zostaną spełnione, to zapowiadają oni protest w Warszawie,

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dodaje, że górnicy - oprócz podwyżek - chcą gwarancji zatrudnienia i zachowania kontroli państwa w prywatyzowanych spółkach. Jeśli zdecydują się na strajk, stolicę czeka powtórka z 2005 roku - kiedy walcząc o przywileje emerytalne, demolowali miasto.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t135502.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;stawiaja;ultimatum;chodzi;o;place,121,0,797817.html) Górnicy stawiają ultimatum. Chodzi o płace Działające w Kompanii Węglowej związki zawodowe wszczęły spór zbiorowy z zarządem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t132152.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;chca;czternastek;protestuja,47,0,773935.html) Górnicy chcą "czternastek". Protestują 200 górników z Katowickiego Holdingu Węglowego przyszło pod siedzibę firmy.
Tagi: górnictwo w polsce, kopalnie, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz