Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chcą ograniczyć prawa akcjonariuszy PKO PB

0
Podziel się:

W skutek zmian żaden akcjonariusz banku, oprócz Skarbu Państwa i BGK, nie będzie mógł mieć więcej niż 10 proc. liczby głosów.

Chcą ograniczyć prawa akcjonariuszy PKO PB
(urbanlegend/CC/Flickr)

Skarb Państwa wnioskuje o zmianę statutu PKO BP, wskutek której żaden akcjonariusz banku, oprócz SP i BGK, nie będzie mógł wykonywać na WZ banku więcej niż 10 proc. ogólnej liczby głosów - wynika z projektowanych zmian w statucie PKO BP.

_ Prawo głosowania akcjonariuszy zostaje ograniczone w ten sposób, że żaden z nich nie może wykonywać na Walnym Zgromadzeniu więcej niż 10 proc. ogólnej liczby głosów istniejących w Spółce w dniu odbywania Walnego Zgromadzenia, z zastrzeżeniem, że dla potrzeb ustalania obowiązków nabywców znacznych pakietów akcji, takie ograniczenie prawa głosowania uważane będzie za nieistniejące _ - napisano w projekcie zmian statutu.

Zgodnie z planami ograniczenie prawa głosowania nie dotyczyć ma m.in. akcjonariuszy, którzy w dniu powzięcia uchwały w tej sprawie są uprawnieni z akcji reprezentujących więcej niż 10 proc. ogólnej liczby głosów, czy akcjonariuszy, którzy są uprawnieni z akcji imiennych serii A.

Zgodnie z projektowanymi zmianami w statucie od momentu, w którym udział Skarbu Państwa w kapitale zakładowym PKO BP spadnie poniżej 5 proc. wygasną ograniczenia prawa głosowania akcjonariuszy.

Obecnie SP ma akcje dające 40,99 proc. głosów na WZA, natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego ma 10,25 proc. głosów. Według wcześniejszych informacji BGK prowadzi prace analityczne w sprawie możliwości sprzedaży swoich akcji PKO BP.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t46456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pko;bp;planuje;aktualizacje;strategii;na;lata;2010-2012,249,0,789753.html) PKO BP planuje aktualizację strategii na lata 2010-2012 PKO BP podtrzymuje, że chce zaktualizować założenia strategii na lata 2010-2012 do zmieniających się warunków makroekonomicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t46456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/zysk;netto;pko;bp;lekko;powyzej;prognoz,109,0,789613.html) Zysk netto PKO BP lekko powyżej prognoz Zysk netto grupy PKO BP w czwartym kwartale 2010 roku wzrósł do 867,8 mln zł z 516 mln zł rok wcześniej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)