Notowania

platforma oburzonych
11.03.2013 13:25

Chcą stworzyć nową Platformę...Oburzonych

Szef Solidarności Piotr Duda organizuje zjazd ponad stu organizacji samorządowych niezadowolonych z obecnej sytuacji w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(archiwum Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności")

*Inicjatywa dobra, ale diabeł tkwi w szczegółach - tak o Platformie Oburzonych mówi politolog doktor Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego. *

Pod takim hasłem w najbliższą sobotę spotka się w Gdańsku ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i związków zawodowych. Będą obecne takie inicjatywy społeczne i organizacje jak przeciwnicy ACTA, Ratujmy maluchy, czyli rodzice walczący z wysyłaniem sześciolatków do szkół, Krajowe Forum Samorządowe oraz Zmieleni.pl, którzy są za jednomandatowymi okręgami wyborczymi.

Organizator - szef NSZZ _ Solidarność _ Piotr Duda nie zaprosił do historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej polityków. Doktor Bartłomiej Biskup uważa, że pomysł jest dobry, bo Platforma Oburzonych skupia ludzi zniechęconych polityką. Pytanie tylko, jakie sobie obiorą cele.

Politolog zastanawia się, czy Platforma Oburzonych występuje tylko przeciwko rządom Donalda Tuska czy szerzej, przeciwko establishmentowi.

Zdaniem eksperta Piotr Duda ma pewne cechy osobowościowe, dzięki którym może pociągnąć za sobą ludzi, a na pewno związkowców.

Platforma Oburzonych opowiada się za takimi zmianami w prawie, aby obywatelskie wnioski o przeprowadzenie referendum nie mogły być odrzucane z góry przez parlament. Tak jak to było w przypadku podpisanego przez ponad dwa miliony obywateli wniosku Solidarności o referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

PO bez obaw spogląda na rodzący się ruch Platformy Oburzonych. Krzysztof Kwiatkowski z PO zapewnia, że jego partia nie czuje zagrożenia ze strony rodzącej się Platformy Oburzonych.

Zdaniem polityka w ramach spotkania mogą zrodzić się ciekawe propozycje, które w przyszłości będzie można wcielać w życie:

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/m203313.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nszz;solidarnosc;przekazala;piechocinskiemu;najwazniejsze;postulaty,207,0,1250767.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Solidarność znów grozi strajkiem - Rządzący nie chcą rozmawiać na argumenty merytoryczne, więc trzeba ich przekonać argumentami siły - twierdzi przewodniczący Solidarności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m208564.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/odwolanie;nowaka;piechocinski;przeciwny,35,0,1266467.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Mogą co miesiąc odwoływać innego ministra" To igrce w parlamencie. Tak wicepremier Janusz Piechociński ocenia wniosek o odwołanie ministra transportu.
Tagi: platforma oburzonych, solidarność, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz