Notowania

arabia
13.07.2011 13:14

Chcieli obalić króla, ale trafili za kraty

Władze Arabii Saudyjskiej rozbiły sześcioosobową tajną organizację,która według nich spiskowała w celu obalenia reżimu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cherie A. Thurlby/public domain/defenseimagery.mil)

Władze Arabii Saudyjskiej rozbiły sześcioosobową _ tajną organizację _, która według nich spiskowała w celu obalenia reżimu - poinformowało kilka saudyjskich dzienników.

Na zdjęciu Abd Allah ibn Abd al-Aziz, król Arabii Saudyjskiej

Grupa chciała _ przejąć władzę przy pomocy obcych tajnych służb _ - pisze nie podając szczegółów gazeta _ Aszark Al-Awsat _ powołując się na rzecznika ministerstwa sprawiedliwości.

Według rzecznika grupa działała w Dżuddzie na zachodnim wybrzeżu kraju. Organizacja nazywała się _ projekt pokolenia _, odwoływała się do członków Al-Kaidy w Iraku, którzy przedostawali się do Arabii Saudyjskiej jako zwykli pielgrzymi udający się do Mekki i chciała _ wprowadzić w kraju chaos _.

Pod pozorem prowadzenia działalności charytatywnej zbierała też fundusze na działalność _ podejrzanych organizacji za granicą _.

Kilku członków tej organizacji ostało aresztowanych w lutym ub.r., po tym jak zwiększyli częstotliwość spotkań w Dżuddzie, na których planowali działanie _ mające zaszkodzić bezpieczeństwu i wzbudzić wrogość wobec władz _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t135116.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arabia;saudyjska;kupi;wiecej;broni;od;usa,162,0,867234.html) Arabia Saudyjska kupi więcej broni od USA Kraj chce przeznaczyć dodatkowe 30 miliardów dolarów głównie na wyposażenie swojej marynarki wojennej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t95675.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/saudyjska;armia;zniknie;z;ulic;bahrajnu,148,0,862100.html) Saudyjska armia zniknie z ulic Bahrajnu Żołnierze pomagali w tłumieniu zamieszek. Teraz sytuacja w kraju uspokoiła się.
Tagi: arabia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz