Notowania

aleksander grad
18.06.2010 19:06

Chętni na kupno Puław i Polic dostali więcej czasu

Ministerstwo Skarbu Państwa przedłużyło do 23 lipca termin składania wstępnych ofert.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Skarbu Państwa przedłużyło inwestorom do 23 lipca termin składania wstępnych ofert na zakup oddzielnie Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police - poinformowało resortAleksandra Grada.

Resort podkreślił, że o przesunięcie terminu wnioskowali potencjalni inwestorzy. Pierwotnie MSP miało czekać na oferty do 28 czerwca. Inwestorzy mają być poinformowani o decyzji ministra skarbu w sprawie rozpatrzenia złożonych ofert wstępnych do 30 sierpnia.

Resort skarbu zaprosił w połowie maja inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup obu zakładów. MSP zamierza sprzedać od 10 do 50,67 proc. Zakładów Azotowych Puławy i od 10 do 59,41 proc. Zakładów Chemicznych Police.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz mówił pod koniec maja PAP, że kupnem tych spółek są zainteresowani europejscy inwestorzy, ale także firmy spoza naszego kontynentu.

Zakłady Chemiczne Police S.A. są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczaną do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 2005 r. debiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych. ZCH Police to największy pracodawca w woj. zachodniopomorskim.

Zakłady Azotowe Puławy S.A. od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Sprzedaż chemikaliów stanowi obecnie 40 proc. ogólnej produkcji i sukcesywnie rośnie. Puławy specjalizują się w melaminie.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: aleksander grad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz