Notowania

Przejdź na
budowa a2
27.06.2011 10:49

Chińczycy dziś muszą się wynieść z A2

Donald Tusk zapowiedział, że niezależnie od przyjętego wariantu dokończenia budowy autostrady, prace zostaną wznowione w lipcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Omers/Dreamstime)

Dziś o północy uprawomocni się decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o odstąpieniu od umowy z chińską firmą Covec na budowę odcinka A2 Stryków-Konotopa. Dopiero jutro drogowcy przedstawią plan i czas wyboru nowego wykonawcy.

Na początku czerwca GDDKiA odstąpiła od kontraktu z konsorcjum Covec. Dyrekcja zapowiedziała jednocześnie, że będzie egzekwować kary umowne wysokości 130-tu mln zł, a także będzie się domagać 741-en mln zł odszkodowania.

Kwota ta może jednak wzrosnąć, jeśli firma, która będzie dokańczać budowę zażąda więcej pieniędzy niż Chińczycy. Po tym jak zerwano umowę z konsorcjum Covec, premier Donald Tusk podkreślał, że doprowadzenie A2 do Warszawy przed Euro 2012 jest rządową ambicją. Zapowiadał, że niezależnie od przyjętego wariantu dokończenia budowy autostrady, prace zostaną wznowione w lipcu.

Chiński Covec budował dwa z pięciu odcinków A2 na niemal 100-kilometrowej trasie z podłódzkiego Strykowa do Konotopy pod Warszawą. Docelowo A2 ma być przejezdna na EURO 2012.

Pracujemy nad tym, by w lipcu robota na A2 ruszyła na nowo - zadeklarował dziś premier Donald Tusk.

Premier, który wizytował budowę nowego terminalu na gdańskim lotnisku, pytany przez dziennikarzy, co dalej z budową A2 powiedział, że wciąż jeszcze trwają związane w tym procedury, a _ one i tak są skracane do absolutnego minimum _. _ Jesteśmy w stałej relacji także z Urzędem Zamówień Publicznych, żeby nie popełnić żadnego błędu _ - dodał.

Szef rządu zaznaczył, że wszystkie te działania są podporządkowane temu, _ żeby to zobowiązanie, że w lipcu robota na A2 ruszy na nowo, stało się faktem _.

Kilka tygodni temu premier mówił, że ambicją rządu jest doprowadzenie A2 do Warszawy przed Euro 2012. Zapowiadał, że niezależnie od przyjętego wariantu dokończenia budowy autostrady, prace zostaną wznowione w lipcu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/covec;zaskoczone;wyrzuceniem;z;a2,62,0,850494.html) COVEC zaskoczone wyrzuceniem z A2 Chińskie konsorcjum chce dokończyć budowę. GDDKiA uważa jego deklaracje za mało konkretne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chinska;prasa;polacy;przeszkadzali;covec,110,0,853358.html) Chińska prasa: Polacy przeszkadzali Covec Według dziennikarzy firma Covec, która miała wybudować w Polsce dwa odcinki autostrady A2, spotkała się z niemiłym przyjęciem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t141471.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/zdazymy;zbudowac;a2;bez;chinczykow;ekspert;za;duzo;optymizmu,137,0,847497.html) Zdążymy zbudować A2 bez Chińczyków? Ekspert: Za dużo optymizmu Premier zapewnia, że A2 będzie gotowa przed Euro. Eksperci i PiS w to nie wierzą.
Tagi: budowa a2, covec, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz