Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chińczycy mszczą się za A2. Nie kupią huty

0
Podziel się

Zła atmosfera wokół firmy COVEC w Polsce to główny powód wstrzymania zakupu Huty Stalowa Wola przez inny chiński koncern - podają media w Pekinie.

Chińczycy mszczą się za A2. Nie kupią huty
(Micropix/Dreamstime)
bCZxaXph

Zła atmosfera wokół firmy COVEC w Polsce to główny powód wstrzymania zakupu Huty Stalowa Wola przez inny chiński koncern - podają media w Pekinie. Według oficjalnych informacji koncern „Liugong” (czyt: liu gung) zawiesił rozmowy o kupnie huty z powodu zbyt wysokich - zdaniem Chińczyków - oczekiwań polskich związkowców wobec nowego właściciela.

Chińska prasa informuje, że główną przyczyną odłożenia zakupu cywilnej części huty jest fala negatywnych opinii o firmie COVEC, która wycofała się z budowy A2. Pojawiają się też informacje o problemach szefa Liugonga z polskimi związkowcami. Chcą oni, żeby nowy właściciel zobowiązał sie do 5-procentowego wzrostu płac i pięcioletnich gwarancji zatrudnienia. Chińczycy zgadzają się tylko na 3-procentowe podwyżki i 3-letnie gwarancje.

Przedstawiciele koncernu poinformowali już polskiego ministra skarbu o bezterminowym przełożeniu ceremonii podpisania umowy prywatyzacyjnej. Nieoficjalnie mówi się, e Chińczycy zaoferowali cenę 250 milionów złotych. Sprzedaż huty przez nasz rząd była traktowana priorytetowo. Przedstawiciele naszych władz kilkukrotnie przyjeżdżali do Chin, by negocjować warunki.

bCZxaXpK
KOMENTARZE
(0)