Notowania

chiny
15.04.2012 20:16

Chińczycy sukcesywnie opanowują Mediolan

W Mediolanie chińskie nazwisko Hu znalazło się na drugim miejscu najczęściej występujących nazwisk mieszkańców, zaraz po typowym włoskim Rossi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tibchris/CC/Flickr)

W Mediolanie chińskie nazwisko Hu znalazło się na drugim miejscu najczęściej występujących nazwisk mieszkańców, zaraz po typowym włoskim Rossi - podały władze miejskie. Na liście dziesięciu najpopularniejszych nazwisk mediolańczyków są aż trzy chińskie.

W analizie tych danych zauważa się, że 25 lat temu wśród pierwszych trzydziestu najczęstszych nazwisk w stolicy Lombardii nie było ani jednego cudzoziemskiego. W ciągu ćwierćwiecza nie zmieniło się tylko jedno: Rossi wciąż jest na pierwszym miejscu, ale drugie zajęło chińskie Hu wyprzedzając typowe lombardzkie nazwiska Brambilla i Fumagalli. W pierwszej dziesiątce są też chińskie Chen i Zhou.

_ - To pokazuje, jak Mediolan zmienia się w wymiarze etnicznym i społecznym _ - powiedziała przedstawicielka magistratu Daniela Benelli.

Jednocześnie przypomina się, że to właśnie w Mediolanie chińska społeczność osiedliła się najwcześniej, bo już w latach 20. ubiegłego wieku.

Oficjalnie liczba chińskich imigrantów, mieszkających we Włoszech wynosi 210 tysięcy. Dane te jednak nie uwzględniają nieznanej bliżej liczby nielegalnych przybyszów z Chin.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny zagrożą światowej gospodarce. 10 przyczyn Zobacz, jak hamowanie chińskiej gospodarki odbije się na reszcie świata i na Polsce.
Największa elektrownia atomowa się rozrasta Na początku kwietnia zakończył się drugi etap rozbudowy największej chińskiej elektrowni jądrowej w Qinshan.
Tagi: chiny, imigracja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz