Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińscy taksówkarze protestują, bo droga jest benzyna

0
Podziel się:

Ponad 1000 taksówkarzy z turystycznego miasta Hangzhou zastrajkowało dziś w proteście przeciwko rosnącym cenom benzyny

Chińscy taksówkarze protestują, bo droga jest benzyna
(lexovator/CC/Flickr)

Ponad 1000 taksówkarzy z turystycznego miasta Hangzhou, w położonej na wschodzie Chin prowincji Zhejiang, zastrajkowało dziś w proteście przeciwko rosnącym cenom benzyny - poinformowały chińskie media.

Policja i władze miejskie Hangzhou negocjują z taksówkarzami w sprawie ich skarg - poinformowała agencja Xinhua nie podając szczegółów.

To kolejny strajk w chińskim transporcie. W maju kierowcy ciężarówek w porcie kontenerowym w Szanghaju protestowali przeciwko rosnącej inflacji.

Na początku kwietnia ceny benzyny w Chinach podniesiono o 5-5,5 proc. przez co ustanowiły one kolejny rekord w tym kraju - pisze agencja Reuters. Nie podano ile kosztuje w Chinach litr benzyny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t148988.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protest;w;hongkongu;nie;chca;wladzy;chin,209,0,864977.html) Protest w Hongkongu. Nie chcą władzy Chin Protesty, największe od siedmiu lat, wybuchły w 14. rocznicę przekazania władzy nad Hongkongiem Chinom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t128923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/antyrzadowa;manifestacja;w;chinach,188,0,774844.html) Antyrządowa manifestacja w Chinach Mieszkańcy Kraju Środka biorą przykład z krajów arabskich i organizują się w internecie.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)