Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińska gospodarka hamuje. Zobacz, jak bardzo

0
Podziel się:

Do lamusa odeszły już lata, kiedy w Chinach poziom PKB odnotowywał dwucyfrowe wartości.

Chińska gospodarka hamuje. Zobacz, jak bardzo
(Hector Garcia/CC-BY-SA-2.0/wikimedia)
bEEzCDDV

Kolejny symptom spowolnienia chińskiej gospodarki. PKB Chin w drugim kwartale tego roku wyniosło 7,5 procent. Do lamusa odeszły już lata, kiedy w Chinach poziom PKB odnotowywał dwucyfrowe wartości.

7,5 procent w drugim kwartale to tyle, ile prognozowali chińscy ekonomiści. Prognozy te jednak były jeszcze w tym roku weryfikowane w dół. PKB Chin systematycznie obniża się. W pierwszym kwartale tego roku wyniosło 7,7 procent. W roku ubiegłym - o 0,1 procent więcej, ale była to najniższa wartość od 1999 roku.

W ubiegłym tygodniu chiński urząd celny opublikował dane dotyczące przepływu towarów przez granice Chin. Nie napawają one optymizmem. Wskaźnik chińskiego eksportu w porównaniu do ubiegłego roku zmniejszył się o 3,1 procent, a wartość importu spadła o 0,7 procent.

bEEzCDDX
Czytaj więcej w Money.pl
Słabe wyniki tej gospodarki wpłynęły na giełdę Notowania indeksów giełdowych w Chinach spadły po raz ósmy z rzędu, co zrodziło obawy o odpływ kapitału.
To już dno? GUS ujawni, co z gospodarką Dowiemy się jakie gałęzie gospodarki najbardziej hamują, a które są najsilniejsze. - _ Popyt wewnętrzny wygląda bardzo słabo _ - ocenia ekspert.
Chiny zaskoczyły. Tym razem negatywnie Pekin podał dane dotyczące PKB i produkcji przemysłowej w pierwszym kwartale tego roku. Jest gorzej od oczekiwań.
bEEzCDEy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)