Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińska prowincja pozwie Mattela

0
Podziel się:

Władze prowincji Guangdong zamierzają oskarżyć amerykańskiego giganta przemysłu zabawkarskiego o narażenie na utratę dobrego imienia

Chińska prowincja pozwie Mattela
(EPA/PAP)

Latem firma Mattel wycofała ze sklepów na całym świecie 21 milionów wyprodukowanych w Chinach zabawek. Firma została zmuszona do tego po opublikowaniu badań, z których wynikało, że zabawki mogą być niebezpieczne dla dzieci.

Wśród wycofanych produktów znalazły się m.in. lalki Polly Pocket i Barbie, figurki Batmana oraz zestawy Doggie Daycare. Ze sklepów zniknęły też samochodziki pokryte farbą z przekraczającą dozwolone normy zawartością ołowiu.

ZOBACZ TAKŻE:
USA: Mattel wycofuje chińskie zabawki
Jednak już po wycofaniu Mattel przyznał, że 85 proc. wycofanych zabawek nie spełniało norm z powodu wad projektowych. Zawierały one małe części wykonane z magnesu, które dzieci mogłyby z łatwością połknąć.

Wiele wycofanych zabawek zostało wyprodukowanych w fabrykach w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Teraz władze prowincji zamierzają pozwać Mattela za narażenie na utratę zaufania i dobrego imienia.

'Ten incydent popsuł reputację chińskich producentów zabawek. Wiele fabryk w Guangdong straciło ogromne ilości pieniędzy. Zwykłe przeprosiny nie zrekompensują poniesionych strat" - podkreśla Chen Lipeng, szef biura handlu zagranicznego prowincji.

Jak donosi BBC powołujące się na dziennik "China Daily" nie wiadomo czy pozew zostanie złożony w amerykańskim sądzie.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)