Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińskie odszkodowania za A2. Są problemy

0
Podziel się:

Chińskie banki państwowe mają czas do wieczora, by wypłacić część kar umownych za wycofanie się firmy Covec z budowy autostrady A2.

Chińskie odszkodowania za A2. Są problemy
(Omers/Dreamstime)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że obecnie są problemy z tłumaczeniem pism wysłanych do Bank of China oraz Export-Import Bank of China.

[

ZAPLANUJ PODRÓŻ ]( http://moto.money.pl/zaplanuj-podroz/ )Rzecznik prasowy GDDKiA Urszula Nelken potwierdza, że dziś mija pierwszy 30 dniowy termin wezwania do zapłaty.

Urszula Nelken zapewnia, że kłopoty z tłumaczeniami nie spowodują utraty przez Polskę gwarancji bankowych.

Urszula Nelken dodaje, że problemy z tłumaczeniami _ to kwestia techniczna i nic nadzwyczajnego w tym nie ma. _

POSŁUCHAJ URSZULI NELKEN:

W czerwcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że odzyska od chińskiego konsorcjum 130 milionów złotych. Według umowy, Export-Import Bank of China powinien wypłacić 60 mln zł, a także państwowy - Bank of China - prawie 56 milionów złotych.

Do tej pory niespełna 13 milionów złotych zabezpieczonych na poczet kary wypłacił Deutsche Bank Polska.

Historia problemów z budową autostrady A2. Dowiedz się więcej z Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/budowa;a2;jest;umowa;z;nowym;wykonawca,40,0,882728.html) Wiemy, kto zastąpi Covec na budowie A2 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na dokończenie odcinka Stryków-Konotopa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98859.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/drogowcy;zapewniaja;protesty;covec;nie;blokuja;budowy;a2,47,0,877615.html) Chińczy z A2 postawią na swoim? GDDKiA rozpoczęła negocjacje z wolnej ręki z potencjalnymi wykonawcami dwóch odcinków autostrady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t141255.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chinczycy;blokuja;a2;wnosza;sprzeciw,43,0,873003.html) GDDKiA wiedziała, że tak będzie. Chińczycy blokują A2 Bez tej decyzji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie podpisze umowy z nowym wykonawcą. Prace stoją, a czas do Euro 2012 ucieka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)