Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny pewniejsze siebie. Echa G20

0
Podziel się:

Porozumienie w sprawie wskaźników gospodarczych zostało osiągnięte w ostatniej chwili.

Chiny pewniejsze siebie. Echa G20
(PAP/EPA)

Coraz trudniejsze stają się negocjacje gospodarcze i handlowe z Chinami. Tak komentuje się finansowy szczyt grupy G20 w Paryżu.

Na zdjęciu prezes Ludowego Banku Chin Zhou Xiaochuan i francuska minister finansów Christine Lagarde na szczycie G20

Zdaniem _ Le Figaro _, ważnym osiągnięciem szczytu G20 w Paryżu było porozumienie ustalające, jakie wskaźniki ekonomiczne będą brane powszechnie pod uwagę, by zapobiegać rozchwianiu światowej gospodarki.

Jest to ważne, bo właśnie brak równowagi w światowej wymianie handlowej i finansowej był - jak pisze _ Le Figaro _ - _ jedną z przyczyn kryzysu _. Gazeta zastanawia się jednak, jak długo potrwa rzeczywiste wprowadzenie w życie tego zestawu _ sygnałów alarmowych _.

To porozumienie zostało osiągnięte - jak pisze _ Le Figaro _ - po całonocnych i pełnych napięcia negocjacjach. Chiny nie chciały, by na liście wskaźników umieścić stopy wymiany walut i wysokość rezerw dewizowych poszczególnych krajów. Kompromis, bliski raczej chińskiemu punktowi widzenia, został osiągnięty zaledwie kilka minut przed końcową konferencją prasową.

_ Le Figaro _ pisze, że Chiny są coraz bardziej pewne swojej potęgi gospodarczej i stają się w związku z tym coraz trudniejszym do przekonania partnerem w negocjacjach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t75485.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bernanke;broni;swojej;polityki;na;szczycie;g20,69,0,774213.html) Bernanke broni swojej polityki na szczycie G20 Szef Fed przyznaje, że luzowanie polityki monetarnej może doprowadzić do wzrostu inflacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;w;g20;na;razie;za;wczesnie,219,0,773851.html) Polska w G20? Na razie za wcześnie Wicepremier Pawlak uważa, że trudno określić kryteria wejścia kraju do elitarnej grupy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t113391.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ceny;zywnosci;pod;lupa;poteg;g20,237,0,749549.html) Ceny żywności pod lupą potęg G20 Eksperci obawiają się, że może to być przyczyna kryzysu i niepokojów społecznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)