Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chińskie inwestycje
25.11.2013 11:35

Chiny pożyczą 10 mld dolarów na infrastrukturę

Pekin wesprze inwestycje w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Jednocześnie Państwo Środka chce zwiększyć import żywności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Friends of Europe/CC/Wikipedia)

Chiny udostępnią krajom Europy Środkowej i Wschodniej kredyt w wysokości 10 mld dolarów, aby wesprzeć rozbudowę infrastruktury w tym regionie. Jednocześnie Państwo Środka chce zwiększyć import żywności - zadeklarował chiński premier Li Keqiang (na zdjęciu).

W Chinach rośnie zapotrzebowanie na żywność, ponieważ coraz więcej obywateli przenosi się do miast - wyjaśnił Li w artykule, jaki ukazał się w poniedziałek na łamach rumuńskiego dziennika _ Adevarul _.

Li rozpoczyna dziś trzydniową wizytę w Rumunii. W ramach pobytu chiński premier weźmie we wtorek udział w szczycie Chiny-Europa Wschodnia.

Będzie w nim uczestniczyło 16 premierów z państw Europy Wschodniej, w tym z krajów bałkańskich nienależących do Unii Europejskiej.

Planowane jest także forum gospodarcze z udziałem ok. 1000 przedsiębiorców z Chin i Europy Wschodniej. Po rozmowach Li z rumuńskim szefem rządu Victorem Pontą ma dojść do podpisania licznych dwustronnych porozumień gospodarczych, m.in. w zakresie atomistyki.

Czytaj więcej w Money.pl
Negocjacje UE-Chiny. Będzie porozumienie? Unijny komisarz ds. handlu Karel de Gucht zaznaczył, że porozumienie w sprawie dostępu do rynku jest dla Europy warunkiem rozpoczęcia negocjacji z Chinami.
UE nie prawa współpracować z Tajwanem? Władze Chin wyraziły sprzeciw wobec decyzji Parlamentu Europejskiego w sprawie zacieśniania relacji handlowych z Tajwanem, który uważany jest przez Pekin za zbuntowaną prowincję.
Tagi: chińskie inwestycje, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz