Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
04.07.2007 07:52

Chiny: Rozpoczęły się procesy w sprawie niewolniczej pracy

Władze zatrzymały około 170 ludzi, zamieszanych w zmuszanie do niewolniczej pracy ubogich migrantów, która wstrząsnęła krajem i światową opinią publiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Władze zatrzymały około 170 ludzi, zamieszanych w *zmuszanie do niewolniczej pracy ubogich migrantów, która wstrząsnęła krajem i światową opinią publiczną. *

Afera wyszła na jaw, gdy ujawniono, że wiele setek ludzi, przede wszystkim szukających zarobku chłopów i osób nieletnich z najuboższych prowincji, zmuszano do niewolniczej pracy w cegielniach i innych niezarejestrowanych zakładach. Pracowali po 14 godzin na dobę, byli głodzeni i bici.

Afera zwróciła też uwagę na brutalne warunki pracy, brak kontroli i korupcję władz tolerujących taki stan rzeczy.

Przed sądem w prowincji Shanxi (Szansi), gdzie odkryto kilka cegielni, w których stosowano system niewolniczej pracy, stanął w środę właściciel kilku takich przedsiębiorstw Wang Bingbing, nadzorca jednej z cegielni, Heng Tinghan, a także grupa strażników.

Lista przedstawionych im zarzutów obejmuje bezprawne zatrzymanie, zmuszanie do pracy niewolniczej i maltretowanie. Główny oskarżony - Wang jest podobno synem jednego z wysoko postawionych lokalnych działaczy partyjnych. Z kolei Hengowi zarzucono też zabicie łopatą zatrudnionego w cegielni chłopca i ukrycie jego ciała.

Nie wiadomo, czy przed sądem staną także przedstawiciele administracji prowincji - urzędnicy, którzy wiedzieli o systemie pracy niewolniczej, lecz nie reagowali na sytuację, najwyraźniej współpracując z lokalnymi przedsiębiorcami.

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz