Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny spuszczają z tonu. Dynamika słabnie

0
Podziel się:

Premier Wen Jiabao ogłosił, ze plan wzrostu na ten rok nie wynosi już 8 a 7 procent.

Chiny spuszczają z tonu. Dynamika słabnie
(ec.europa.eu)

Premier Wen Jiabao ogłosił, ze plan wzrostu gospodarczego Państwa Środka na ten rok nie wynosi już 8 a 7 procent.

Głównym celem Chin na ten rok - jak zapowiada szef rządu w Pekinie - będzie powstrzymanie szybko rosnących cen - podaje brytyjska telewizja BBC. Tylko wówczas Chiny będą miały pewność, że wzrost gospodarczy będzie trwały i zrównoważony.

Dla Pekinu rosnące ceny stanowią poważny problem. O ile oficjalna inflacja sięga 5 procent, to już ceny żywności wzrosły dwukrotnie bardziej. Decyzja o obniżeniu planu rozwoju ma też wymiar symboliczny. Jak przypomina BBC, przez sześć ostatnich lat, kiedy właśnie na tym poziomie ustalany był plan, udawało się go wyraźnie przekroczyć. W ubiegłym roku dynamika PKB Chin osiągnęła poziom 10,3 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t94065.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/winiecki;dla;money;pl;globalne;niedobory;czyli;czego;zabraknie,73,0,785225.html) Winiecki dla Money.pl: Globalne niedobory, czyli czego zabraknie Pierwszą prognozę o tym, że za 4 lata zabraknie ropy naftowej dostarczyło rządowi USA tamtejsze Biuro Górnictwa w latach 90. XIX wieku!
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t42495.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/44;mln;ludzi;w;nedzy;przez;drozyzne,63,0,772415.html) 44 mln ludzi w nędzy. Przez drożyznę Wskaźnik cen żywności od października 2010 do stycznia 2011 roku wzrósł o 15 proc.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)