Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chlebowski: Zamożni rolnicy będą płacić więcej na KRUS

0
Podziel się:

Zbigniew Chlebowski z PO zapowiada, że jeszcze w tej kadencji Platforma Obywatelska wprowadzi podatek liniowy i podniesie składkę KRUS dla zamożnych rolników.

Chlebowski: Zamożni rolnicy będą płacić więcej na KRUS
(PAP/Paweł Kula)

*Zbigniew Chlebowskiz PO zapowiada, że jeszcze w tej kadencji Platforma Obywatelska wprowadzi podatek liniowy i podniesie składkę KRUS dla zamożnych rolników. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef klubu Platformy zapowiada również, że waluta euro może być wprowadzona później niż w 2012 roku. *

Chlebowski zapowiada, że podatek liniowy będzie wprowadzony w ciągu najbliższych czterech lat. Jego zdaniem może to być jednak podatek płaski, z ulgą prorodzinną. Polityk dodaje, że będzie przekonywał PSL do tej idei. Nie wyklucza, że wprowadzenie 15-procentowej stawki mogłoby się odbyć w dwóch etapach.

ZOBACZ TAKŻE:
PO: W negocjacjach z PSL nie ma drugiego dnaW wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" szef klubu PO mówi też, że jedną z pierwszych decyzji nowego rządu powinno być zróżnicowanie składki ubezpieczenia rolniczego w zależności od wielkości gospodarstwa i areału, który rolnik obsiewa. Oznacza to, że zamożni rolnicy będą płacili wyższą stawkę. Zdaniem Chlebowskiego, dzięki takiemu rozwiązaniu budżet oszczędzi od jednego do dwóch miliardów złotych.

Zbigniew Chlebowski nie wyklucza, że wprowadzenie waluty euro może zostać opóźnione co najmniej o rok. Zamiast deklarowanego wcześniej 2012 roku, mogłoby się to odbyć rok później. Chlebowski motywuje to rosnącą inflacją w Polsce.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)