Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartosz Chochołowski
|

Chochołowski: Recepta na sukces rządu? Dużo grzeszyć!

0
Podziel się:

Platforma ma 54-procentowe poparcie. Za co?

Chochołowski: Recepta na sukces rządu? Dużo grzeszyć!
bEIRFibV

W czasie masowego wyrębu lasów iglastych, w nastroju stworzonym przez migające żarówki, seksowne śnieżynki, grubych facetów w czerwonych płaszczach, karpi smutnie patrzących przez foliowe siatki i jeszcze smutniej wyglądających debetów na koncie, nie sposób nie ulec magii świąt.

Przecież to jutro Mikołaj czy Gwiazdor (poprzednie nazwisko Dziadek Mróz) lub inny roznosiciel prezentów (w stroju zaprojektowanym na potrzeby reklamy Coca-Coli) rozda prezenty, ale pamiętajmy, że niektórym zamiast nich rózgi.

Platforma Obywatelska została hojnie obdarowana - według badania GfK Polonia przeprowadzonego dla _ Rzeczpospolitej _, chce na nią głosować 54 procent ankietowanych. To tegoroczny rekord poparcia.

bEIRFibX

Ten prezent dostała mimo łamania pierwszego przykazania: _ nie będziesz miał bogów cudzych przede mną _. Portal opoka.org.pl podaje rozwinięcie tego przykazania: _ Fałszywymi i zniewalającymi nas bogami naszych czasów są: władza, dążenie do sukcesu i sławy, pieniądz _. Nie trzeba rozwijać.

fot: PAP/Radek Pietruszkafot: PAP/Radek Pietruszka[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] Zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/warszawa;swiatecznie;oswietlony;nowy;swiat,galeria,4619,0.html)Z ósmym jest najgorzej. Według wspomnianego już źródła, _ Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu _, każe nam zrozumieć, że _ wszystko, co opiera się na fałszu i obłudzie, jest tymczasowe - nigdy nie stworzy trwałych wartości. A kłamstwo - potrafi przekreślić wolność i godność człowieka _.

Ile razy to przykazanie było łamane? Trudno policzyć. _ Obniżymy podatki _, _ Polski kryzys nie dotyczy _, _ Mamy świetny zrównoważony budżet _, _ W negocjacjach na cmentarzu nie ma nic złego _, _ Emeryci nie stracą na zmianach w OFE _, _ Budujemy drogi i autostrady _, _ Pociągiem będzie można szybko dojechać do celu _, itd., itd.

Natomiast siódme i dziesiąte przykazania brzmią szczególnie dobitnie w kontekście doniesień, że rząd prawdopodobnie zatwierdzi pomysł zabrania przyszłym emerytom pieniędzy. Do Otwartych Funduszy Emerytalnych nie będzie już trafiać 7,3 procent naszych pensji. Składka zmaleje do 3, a nawet 2 procent.

bEIRFicd

A redakcja Opoki pisze, że przykazania _ Nie kradnij _ oraz nie pożądaj _ żadnej rzeczy, która jego jest _, wskazują, że _ uporządkowane i pewne stosunki własnościowe są bezwzględnym warunkiem współżycia ludzi. Bóg pragnie, aby ludzie mogli żyć w wolności.(...) _

Gdyby zwykły szary obywatel tak nagminnie łamał tyle przykazań, to gruby pan z brodą spuściłby mu niezły łomot.

Jaki z tej historii morał można przekazać przy wigilijnym stole najmłodszym, którzy jeszcze wierzą w świętego Mikołaja? Drogie dzieci, lepiej być rządzącym niż rządzonym, wtedy wszystko uchodzi na sucho.

Czytaj więcej o tematach poruszanych w felietonie:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t94162.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/los;ofe;juz;przesadzony,206,0,741582.html) Los OFE już przesądzony? Rada Gospodarcza doradziła premierowi, by zmniejszył wpływy do OFE z 7,3 do 3 procent. Resztę dostanie ZUS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;moglaby;rzadzic;sama,154,0,741530.html) Platforma mogłaby rządzić sama Platforma Obywatelska może liczyć na 54 procent głosów, czyli 261 mandatów w Sejmie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t45607.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rybinski;rzad;skazuje;nas;na;glodowe;emerytury,242,0,723442.html) Rybiński: Rząd skazuje nas na głodowe emerytury
bEIRFice

Autor felietonu jest dziennikarzem Money.pl

bEIRFicy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)