Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartosz Chochołowski
|

Chochołowski: Unia sprowadzi nas do roli przystawki dla Rosji

0
Podziel się:

UE ulegając zielonym uczyni z Rosji energetyczne mocarstwo, które nas pochłonie.

Chochołowski: Unia sprowadzi nas do roli przystawki dla Rosji

Unia Europejska jest jak Czerwony Kapturek. Nie jest świadoma, że wcale nie pomaga babci, ale wilkowi *zanosi *koszyczek pełen smakołyków i jeszcze sama stanie się łakomym kąskiem. Polska, jako członek tego zacnego klubu, również jest składnikiem tego posiłku i w dodatku jest przewidziana jako przystawka - wilk zacznie od nas.

Unia niesie wilkowi w koszyczku dwa prezenty. Pierwszy, to zahamowanie rozwoju energetyki jądrowej. Unijni przywódcy, zapewne poza francuskimi, po japońskich wydarzeniach ulegną zielonemu elektoratowi i zaprzestaną budowy nowych elektrowni lub nawet - jak Niemcy - będą zamykać działające.

Już sugerują, a niebawem zaczną wymuszać, zaniechanie planów budowy takich obiektów w Polsce. Inne kraje, które nie zdążyły w czasach lepszej dla atomu koniunktury wybudować siłowni, także będą szykanowane.

Drugi smakołyk, to limity emisji CO2. Słuszne czy nie - nie czas na wgłębianie się w temat - przekonanie, że to przez dwutlenek węgla następuję globalne ocieplenie, powoduje, że UE jako jedyny na świecie organizm gospodarczy narzuca na siebie ograniczenia wierząc, że to uratuje świat.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t135445.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;otoczona;reaktorami;bedzie;ich;jeszcze;wiecej,53,0,795701.html) Polska otoczona reaktorami. Będzie ich jeszcze więcej
Stawia to w szczególnie trudnej sytuacji Polskę. Bardziej rozwinięte kraje już dały w kość środowisku i teraz są na innym etapie rozwoju. Mogą sobie pozwolić na więcej. Polska jeszcze przez jakiś czas musi potruć tym bardziej, że bez węgla nie jesteśmy w stanie produkować prądu.

Suma tych działań sprawia, że danie dla wilka jest jeszcze smaczniejsze. Polska nie będzie mogła wybudować elektrowni jądrowych, a jednocześnie będzie musiała rezygnować z węglowych. Kilka procent wytworzymy z wiatru i - jeśli pozwolą ekolodzy - z wody. Skąd wziąć więcej energii?

To już proste. Rosja nie przejmuje się unijnym zielonym lobby. Swoim rodzimym również, bo tam demokracja jest tak urządzona, że społeczeństwo wie, na kogo ma głosować i wygra ekipa Putina.

Nasz sąsiad ma 32 reaktory o mocy 23 tysięcy MW. Dziesięć kolejnych reaktorów jest już budowanych a kolejnych 14 jest w planach. Łącznie będzie ich zatem 56 i Unia w ich działaniu nie przeszkodzi.

Głodnej prądu Polsce, Rosja chętnie przedstawi intratną ofertę handlową. Kontakty w biznesie energetycznym mamy już rozwinięte i do 20-letnich umów na import gazu, ropy, podpiszemy kolejną na import energii elektrycznej. Jako stały klient, kupując w pakiecie, zapewne dostaniemy rabat, bo wilk i tak będzie syty, nawet jak nam kilka procent odpuści.

Ta bajka tym różni się od pierwowzoru, że na końcu myśliwy nie przyjdzie.

Zobacz więcej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t135166.jpg ) ] (http://galerie.money.pl/katastrofy/) Okręty na dachach i drogach. Zobacz trzęsienie ziemi na zdjęciach Policja naliczyła już 3373 ofiary, zaginionych jest 6746 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t37525.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;pieniedzy;i;odwagi;na;polski;atom,17,0,793617.html) "Nie będzie pieniędzy i odwagi na polski atom" Pierwsze wpłaty na budowę elektrowni atomowej to kilka miliardów dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t135216.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/winiarski;z;greenpeace;stop;elektrowniom;jadrowym;w;polsce,8,0,793608.html) Winiarski z Greenpeace: Stop elektrowniom jądrowym w Polsce Bezpieczna elektrownia atomowa to nierealne. Szczególnie w naszym kraju.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)