Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chodorkowski w Berlinie spotkał się z rodziną

0
Podziel się:

Uwolniony z kolonii karnej rosyjski biznesmen spotkał się z najstarszym synem Pawłem oraz rodzicami Mariną i Borysem.

Chodorkowski w Berlinie spotkał się z rodziną

Uwolniony z kolonii karnej rosyjski biznesmen jest już razem ze swoim najstarszym synem Pawłem oraz rodzicami Mariną i Borysem - poinformował jego rzecznik Christian Hanne.

Parę godzin później przed luksusowym berlińskim hotelem Adlon z prasą spotkał się na krótko starszy syn Chodorkowskiego, 28-letni Paweł. _ Mój ojciec jest nareszcie wolny. Moja rodzina jest nareszcie razem i jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi _ - powiedział Paweł Chodorkowski.

_ Jak się domyślacie, mój ojciec przechodzi teraz trudne chwile i nie może się spotkać dziś z wami wszystkimi. Ale on bardzo docenia wsparcie, jakie otrzymywał przez te wszystkie lata _ - zapewnił. Chodorkowski junior zapowiadział konferencję prasową ojca na niedzielę po południu.

AP podaje, że konferencja ta ma się odbyć w _ Checkpoint Charlie _, słynnym w latach zimnej wojny punkcie kontrolnym na przejściu między Berlinem Zachodnim i Wschodnim.Niemiecka deputowana z partii Zielonych Marieluise Beck powiedziała po spotkaniu z byłym magnatem naftowym i jej wieloletnim przyjacielem, że _ jego powrót do Rosji nie jest przewidywany _.

Chodorkowski, który jest znanym krytykiem polityki Kremla, przybył do Niemiec na pokładzie prywatnego samolotu należącego do firmy z branży elektrycznej OBO Bettermann. O jego użyczenie poprosił były minister spraw zagranicznych Niemiec Hans-Dietrich Genscher. W zorganizowaniu przelotu udział miała też ambasada Niemiec w Moskwie oraz niemieckie MSZ.

Chodorkowski - podobnie jak jego partner biznesowy Płaton Lebiediew - odbywał karę 10 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za domniemane przestępstwa gospodarcze, w tym pranie brudnych pieniędzy. Miał wyjść z więzienia w sierpniu 2014 roku. Obaj utrzymują, że stawiane wobec nich zarzuty są natury politycznej.

Niegdyś najbogatszy człowiek Rosji, były magnat i miliarder, właściciel największej firmy naftowej w kraju Jukos, został aresztowany w 2003 roku i oskarżony o unikanie płacenia podatków. Nie wiadomo ile ze swej niegdysiejszej fortuny zdołał zachować do dziś,

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)