Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cimoszewicz
18.04.2013 09:50

Cimoszewicz o problemie z memorandum gazowym

- Gdybym był premierem, to raczej nie doszłoby do zamieszania wokół memorandum gazowego - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Senator i były premier przypomniał, że Donald Tusk był zaskoczony informacją o podpisaniu memorandum w sprawie budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego. Tymczasem system przepływu informacji w rządzie jest taki, że premier powinien być wcześniej uprzedzony. *

- _ Gdybym był premierem, to raczej nie doszłoby do zamieszania wokół memorandum gazowego _ - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. Dodał również, że minister skarbu Mikołaj Budzanowski jest ignorantem, zwłaszcza w sprawach międzynarodowych, i w jego rządzie takiej osoby by nie było.

Włodzimierz Cimoszewicz nie zgodził się z opiniami, że Rosja celowo wywołała sprawę gazociągu, aby _ rozegrać _ Polaków. Jego zdaniem trudno przypuszczać, aby rosyjskie władze sądziły, iż jedna informacja może zachwiać polskim rządem.

Były premier dodał, że jest mało prawdopodobne, aby Rosjanie chcieli budować gazociąg prowadzony przez Polskę, bo byłoby to nieopłacalne.

Zdaniem Cimoszewicza, gdyby rząd działał normalnie, to jego członkowie nie byliby zaskoczeni także tym, co dzieje się w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Umowa z Gazpromem? Premier czyta raport Raport przygotowany przez ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza trafił na biurko szefa rządu.
Pawlak: Jedna odpowiedź i koniec histerii Takie jednoznaczne stanowisko polskie przecięłoby wszelkie histeryczne zachowania.
Schetyna: Komuś zabrakło wyobraźni Nie doceniono politycznej wagi memorandum gazowego - uważa Grzegorz Schetyna.
Tagi: cimoszewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz