Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
25.10.2012 07:42

Clint Eastwood znow agituje za Mittem Romneyem

Słynny aktor i reżyser filmowy, laureat Oscarów wystąpił w telewizyjnym spocie przedwyborczym, wzywając na Mitta Romneya.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Siebbi/cc/flickr)

Słynny aktor i reżyser filmowy, laureat Oscarów Clint Eastwood wystąpił w telewizyjnym ogłoszeniu przedwyborczym, wzywając do głosowania w wyborach na republikańskiego kandydata na prezydenta Mitta Romneya.

Spot, zatytułowany _ At Stake _ (Stawką jest...), sponsorował jeden z _ surper-packsów _, czyli komitetów poparcia Romneya, zrzeszających najzamożniejszych darczyńców na jego kampanię. Jest on częścią akcji wspierania kandydatury Republikanina koordynowanej przez głównego doradcę byłego prezydenta George'a W.Busha, Karla Rove'a.

Ogłoszenie zaczęło się ukazywać w środę w siedmiu _ swing states _, czyli stanach, gdzie szanse Romneya i prezydenta Baracka Obamy są wyrównane, tzn. na Florydzie, w Ohio, Virginii, Nevadzie, Colorado, New Hampshire i Iowa.

Z ekranów telewizorów w tych stanach Eastwood przypomina, że _ 23 miliony ludzi nie mogą znaleźć pełnego zatrudnienia _, za co winę ma ponosić urzędujący prezydent.

_ - Kiedy ktoś nie wykonuje swej roboty, trzeba go pociągnąć do odpowiedzialności. Druga kadencja Obamy byłaby powtórzeniem pierwszej i nasz kraj po prostu by tego nie przetrwał. Potrzebujemy kogoś, kto szybko zmieni sytuację, i tym człowiekiem jest Mitt Romney _ - mówi legendarny aktor do kamery.

OBEJRZYJ SPOT Z UDZIAŁEM CLINTA EASTWOODA:

Eastwood poparł wcześniej kandydata GOP na konwencji przedwyborczej tej partii w Tampie na Florydzie pod koniec sierpnia. Wygłosił tam zaimprowizowane przemówienie, mówiąc do pustego krzesła, które miało symbolizować brak _ nieobecnego _ - jako przywódcy - prezydenta.

Jego występ spotkał się z mieszanym przyjęciem, gdyż to, co mówił ponad 80-letni gwiazdor nie zawsze było zrozumiałe. Republikanie byli jednak zadowoleni, że za ich kandydatem stoi legenda Hollywood.

Przeważająca większość gwiazd filmu i całego show-businessu popiera Obamę. W spocie agitującym za reelekcją prezydenta wystąpił niedawno wybitny czarnoskóry aktor Morgan Freeman.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziecko z gwałtu to wola Boga? Jego zdaniem Kolejny amerykański polityk wywołał burzę wypowiedzią na temat aborcji. Co na to Romney?
Obama kontynuuje atak. Zdobędzie przewagę? Po wczorajszej debacie telewizyjnej Barack Obama kontynuuje atak na Mitta Romneya w sprawach polityki zagranicznej.
Obama i Romney na finiszu. Nowy sondaż Dziś w Boca Raton na Florydzie odbędzie się wieczorem (czasu lokalnego) trzecia i ostatnia debata telewizyjna obu polityków, poświęcona w całości polityce zagranicznej.
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz