Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Clinton wzywa. "Płaćcie uczciwie podatki"

0
Podziel się:

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton wezwała do zwiększenia wysiłków w walce z biedą. Zaapelowała do bogatych, by płacili uczciwe podatki.

Clinton wzywa. "Płaćcie uczciwie podatki"
(sskennel/CC/Flickr)

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton wezwała do zwiększenia wysiłków w walce z biedą. Zaapelowała do bogatych, by płacili _ uczciwe _ podatki.

_ - Zwiększmy w dwójnasób nasze zaangażowanie i naszą współpracę _ - apelowała Clinton, przemawiając na forum _ Clinton Global Initiative _. Opowiedziała się za większym udziałem prywatnych przedsiębiorców w tych działaniach.

_ - Musimy przejść od udzielania pomocy do inwestowania. Chodzi o to, by nie tylko pomagać ludziom w sytuacjach kryzysowych, lecz by podejmować strategiczne decyzje inwestycyjne _ - wyjaśniła sekretarz stanu.

Jak dodała, celem Stanów Zjednoczonych jest raczej _ samowystarczalność krajów, którym pomagają, a nie tradycyjna pomoc _. _ Uczciwe _ opodatkowanie bogatych byłoby pomocne w realizacji tego celu - mówiła Clinton.

Clinton podkreśliła, że darczyńcy muszą wsłuchiwać się w opinie krajów, które są biorcami pomocy, nawet jeśli miałoby to powodować zmianę pierwotnej koncepcji projekt. Wskazała na afrykańskie kraje Rwandę i Sierra Leone, które odniosły - jej zdaniem - sukces, przejmując większą kontrolę nad swoim systemem ochrony zdrowia.

Ponadpartyjne forum _ Clinton Global Initiative _ powstało w 2005 roku z inicjatywy Billa Clintona. Jego celem jest debata z udziałem polityków i darczyńców z wielu krajów o palących problemach współczesnego świata. Forum pomaga prywatnym i publicznym organizacjom w realizacji uznanych za użyteczne projektów. Uczestnicy tegorocznego spotkania, które potrwa do wtorku, będą dyskutować także o religii i konfliktach, o zmianach klimatycznych oraz o dobrym rządzeniu. Przemówienia wygłoszą m.in. kandydaci na prezydenta USA: Barack Obama i Mitt Romney.

Czytaj więcej w Money.pl
Clinton zrobi to po raz pierwszy w historii W Dżakarcie oprócz spotkań z prezydentem kraju i szefem indonezyjskiej dyplomacji zaplanowano także wizytę Hillary Clinton w siedzibie ASEAN-u.
Krytykował Obamę. Teraz może mu pomóc Były prezydent USA Bill Clinton będzie głównym mówcą na przedwyborczej konwencji Partii Demokratycznej w Charlotte.
"Nadejdzie pokolenie, które nie zazna AIDS" Naukowcy uważają, że dysponują już lekami pozwalającymi całkowicie wyeliminować epidemię AIDS.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)