Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co dalej z misją Glińskiego? Kaczyński ujawnia plany

- Mogliśmy mieć dobrego premiera, ale przez nich nie mamy. To nie koniec akcji - zapowiada prezes PiS. Jest odpowiedź Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Możliwe, że jeszcze wrócimy do wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec Donalda Tuska. To najgorszy rząd od 23 lat, więc trzeba zrobić wszystko, aby go odwołać - stwierdził Jarosław Kaczyński. *

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Sejm, odrzucając dziś wniosek o wotum nieufności, zmarnował szansę na zmianę sytuacji w Polsce. _ - Dzisiaj mogliśmy mieć dobrego premiera. To, że go nie mamy świadczy o zwycięstwie partykularnych interesów. Akcji nie zakończymy - _ zapowiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dodał, że dziś przegrali Ci, którzy _ nie zdobyli się na odwagę _, a nie Prawo i Sprawiedliwość. Prezes PiS jednocześnie wyraził radość z faktu, że Marzena Wróbel z Solidarnej Polski poparła wniosek jego partii.

Jarosław Kaczyński chwalił także dokonania Piotra Glińskiego. Stwierdził, że kandydat PiS na premiera wzbogacił polską politykę. - Jesteśmy usatysfakcjonowani tym, co profesor zrobił przez te kilka miesięcy. Zyskał stałe miejsce w politycy i my będziemy działać by to utrwalić - powiedział Kaczyński.

Sejm odrzucił wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska i powołanie Piotra Glińskiego na premiera rządu technicznego. Za wnioskiem głosowało 137 posłów, przeciw było 236. 41 osób wstrzymało się od głosu. Odwołania gabinetu PO-PSL domagał się klub Prawa i Sprawiedliwości.

Tusk zapowiada sprostowaniaPremier Donald Tusk zapowiedział, że do poniedziałku przygotowany zostanie w kancelarii premiera pełny zestaw sprostowań do wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w sejmowej debacie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu.

_ W spontanicznej reakcji, jaką było moje wystąpienie na słowa prezesa Kaczyńskiego pokazałem, gdzie ewidentnie kłamał lub mijał się z faktami. Starałem się to zilustrować konkretnymi przykładami _ - powiedział szef rządu dziennikarzom w Sejmie po głosowaniu nad wnioskiem PiS o wotum nieufności.

Jak podkreślił zespół w kancelarii premiera kończy pracę i _ najpóźniej w poniedziałek przygotuje pełny zestaw sprostowań i nieścisłości _. Tusk zwrócił uwagę, że na gorąco na Twitterze Kaczyńskiemu odpowiadali ministrowie: transportu Sławomir Nowak czy obrony narodowej - Tomasz Siemoniak. _ Tam są liczby, cytaty, informacje, gdzie prezes Kaczyński mija się z prawdą _ - dodał.

Podczas czwartkowego wystąpienia w Sejmie Tusk zarzucał prezesowi PiS, że jego uzasadnienie do wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla obecnego rządu, było _ gęsto utkane kłamstwami _. J. Kaczyński skrytykował m.in. budowę dróg i autostrad w Polsce. Jak zaznaczył, w przeliczeniu na kilometr są one droższe niż w krajach alpejskich.

Sławomir Nowak przedstawił na Twitterze _ garść info po wczorajszych bzdurach Prezesa JK _. _ Drogi A,S, obw.:2005-7: 300 km, 2008-12: 2200 km (800 w budowie) 1/3 _.

_ Plan A,S: 1650km w programie 2014-20 _ - dodał. Odnosząc się do zarzutów w sprawie kolei napisał: _ 2007-12 oddano odnowionych 2,5 tys.km linii _. Fundusz kolejowy _ jest 5x większy niż za PiS _ - twittował Nowak.

Jak zwrócił uwagę minister, Kaczyński mówił, że w czasach rządów PiS dług PKP wynosił 200 mln złotych, a _ naprawdę było 6,5 mld _. _ Jest 4,3 mld złotych _ - dodał. Całe rozliczenie _ rewelacji _JK dzisiaj będzie na stronie ministerstwa transportu - poinformował Nowak.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten dokument wstrząśnie rządem Tuska? PiS przygotował podsumowanie 5-letnich koalicji Platformy i PSL. _ Są w nim zawarte konkretne fakty i wyliczenia _.
Tusk: Kaczyński dołączył do mistrzów gatunku Tak premier ocenił odtworzenie w Sejmie z tabletu przez prezesa PiS wystąpienia kandydata tej partii na szefa rządu prof. Piotra Glińskiego.
Wotum nieufności nie będzie. Już po głosowaniu Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Głosowało 414 posłów, za było 137, przeciw - 236. 41 się wstrzymało.
Tagi: wotum nieufności dla rządu donalda tuska, premier, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz