Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co dalej z polsko-rosyjską wojną handlową

0
Podziel się:

Spotkanie grup ekspertów oraz rozmowy ministrów rolnictwa Polski i Rosji - to początek drogi do rozwiązania kryzysu, do którego doszło pomiędzy państwami po wydanym przez Moskwę zakazie importu mięsa i innych produktów spożywczych z Polski.

Co dalej z polsko-rosyjską wojną handlową

*Spotkanie grup ekspertów oraz rozmowy ministrów rolnictwa Polski i Rosji - to początek drogi do rozwiązania kryzysu, do którego doszło pomiędzy państwami po wydanym przez Moskwę zakazie importu mięsa i innych produktów spożywczych z Polski. *

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz poinformował w poniedziałek PAP, że "są już pozytywne efekty wizyty ministra spraw zagranicznych Stefana Mellera w Federacji Rosyjskiej".

Jak zapowiedział, dojdzie do spotkania ministrów rolnictwa obu krajów, wcześniej jednak spotkają się grupy ekspertów.

Rzecznik dodał, że w skład zespołu ekspertów wejdą m.in. przedstawiciele służb weterynaryjnych i celnych. Ciesiołkiewicz zadeklarował, że strona polska "dołoży wszelkich starań, by wyjaśnić sprawę w kraju". Jak zaznaczył, "wobec osób i firm, które złamały prawo, wyciągnięte zostaną konsekwencje".

W środę Rosja wstrzymała import mięsa z Polski. Decyzję tę uzasadniła łamaniem przez stronę polską rosyjskich przepisów weterynaryjnych. Następnego dnia wstrzymano import polskich produktów roślinnych. Posunięcie to rosyjski resort rolnictwa tłumaczył "naruszaniem przez stronę polską rosyjskich wymogów fitosanitarnych przy dostawach produktów uprawy roślin".

Do Moskwy minister Meller pojechał w niedzielę, aby m.in. o tych sprawach rozmawiać z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Szef dyplomacji wrócić ma do kraju w czwartek. Jest to także jego pożegnalna wizyta jako szefa polskiej ambasady.

CZYTAJ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)