Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
colgate-palmolive
22.11.2005 11:18

Colgate-Palmolive zainwestuje ponad 40 mln euro w Świdnicy

Amerykański koncern Colgate-Palmolive zainwestuje w Świdnicy ponad 40 mln euro na budowę fabryki produktów do higieny jamy ustnej - poinformowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.(ISB)

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykański koncern Colgate-Palmolive zainwestuje w Świdnicy ponad 40 mln euro na budowę fabryki produktów do higieny jamy ustnej - poinformowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

„Kilka dni temu kierownictwo firmy podpisało list intencyjny z władzami miasta oraz kierownictwem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ‘Invest – Park’” – czytamy w komunikacie.

PAIiIZ podała, że koncern Colgate-Palmolive zadeklarował zakup działki o powierzchni 22 ha w Świdnicy. „Władze Świdnicy zabiegają o objęcie tego obszaru przywilejami specjalnej strefy ekonomicznej” – czytamy dalej.

Nowy zakład ma zatrudnić ponad 400 osób.

Inwestycja Colgate-Palmolive realizuje drugie, po szwedzkiej firmie Electrolux, duże przedsięwzięcie w Świdnicy.

Koncern Colgate-Palmolive wytwarza i sprzedaje na całym świecie produkty do pielęgnacji ciała i włosów, higieny jamy ustnej oraz środki czystości.

W połowie października PAIiIZ informowała, że wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w Polsce w 2005 będzie wyższa niż rok wcześniej, kiedy wyniosła 7,86 mld USD, nie jest jednak jeszcze pewne, czy przekroczy ona poziom 10 mld USD.

Tagi: colgate-palmolive, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz