Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coraz więcej małych i średnich firm działa w specjalnych strefach ekonomicznych

0
Podziel się:

W ciągu pierwszego półrocza tego roku wydano 438 zezwoleń na działalność w strefach. Stanowi to 70 procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Coraz więcej małych i średnich firm działa w specjalnych strefach ekonomicznych
(SSE Mielec)
bEISLdDV

Coraz więcej firm działa w specjalnych strefach ekonomicznych ulokowanych w województwach o najniższym poziomie wzrostu gospodarczego.

W ciągu pierwszego półrocza tego roku wydano 438 zezwoleń na działalność w strefach. Stanowi to 70 procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jak mówi Monika Piątkowska z zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, strefami zainteresowanych jest coraz więcej małych i średnich firm.

Dzieje się tak między innymi dzięki przedłużeniu działania stref do końca 2026 roku. Monika Piątkowska zwraca uwagę, że przeciwnicy funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych podnosili argument, że strefy zaburzają konkurencję, gdyż preferują inwestorów zagranicznych.

bEISLdDX

Polskie firmy natomiast, zwłaszcza małe i średnie, stawiają w mniej uprzywilejowanej pozycji. Okazało się jednak, że te argumenty były błędne, gdyż, jak wykazały badania, coraz więcej naszych małych i średnich firm korzysta z możliwości inwestowania czy rozszerzenia działalności w strefach.

Do wzrostu zainteresowania inwestowaniem w strefach przyczyniła się również m.in.zmiana zasad udzielania pomocy publicznej. O ile w całym kraju ograniczono wysokość dopuszczalnej pomocy, to w czterech województwach Polski Wschodniej - w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim wciąż obowiązuje limit 50 procent wydatków inwestycyjnych.

Monika Piątkowska przypomina, że aby skorzystać z pomocy publicznej, trzeba mieć zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

Czytaj więcej w Money.pl
Przybędzie ponad tysiąc miejsc pracy Inwestorzy planują projekty o łącznej wartości ponad 2,5 mld zł.
Specjalne Strefy Ekonomiczne. Oto nowe inwestycje Dzięki nim ma powstać ponad pół tysiąca miejsc pracy.
MSP potrzebują wirtualizacji Małe i średnie firmy...
Wicepremier z wizytą w Polkowicach Wicepremier Janusz Piechociński odwiedził fabrykę Volkswagena w Polkowicach, gdzie zainaugurował produkcję silników DMB. Z okazji wydarzenia, które odbyło się 30 kwietnia br., związanego z rozpoczęciem produkcji silnika MDB w zakładzie Volkswagen Motor Polska w Polkowicach, wicepremier wziął udział w konferencji pn. "Globalny biznes - lokalne korzyści", którą zorganizowała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W wygłoszonym ...
bEISLdEy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)