Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
01.11.2007 17:32

Coraz większa emigracja w Niemczech

W pierwszym półroczu Niemcy opuściło 300 tys. osób. Najwięcej - 50 tys. - przyjechało do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA / PAP)

W pierwszym półroczu Niemcy opuściło 300 tys. osób. Najwięcej - 50 tys. przyjechało do Polski - takie dane podał Federalny Urząd Statystyczny.

Chociaż do Polski przeniosło się najwięcej mieszkańców Niemiec, nasz kraj nie cieszy się wielką popularnością wśród samych Niemców. W grupie 50 tysięcy emigrantów znalazło się tylko 4 tysiące rodowitych Niemców.

W pierwszych dwunastu miesiącach roku najczęściej wyjeżdżali oni do Szwajcarii. W tym kraju osiedliło się 10 tysięcy Niemców. Na decyzji części z nich, zwłaszcza tych bardziej zamożnych, zaważyły względy podatkowe.

W ankiecie przeprowadzonej przez instytut badania opinii społecznej z Allensbach wyjazdu z kraju nie wykluczyła jedna piąta Niemców. Co trzeci z nich stwierdził, że byłby skłonny opuścić ojczyznę ze względów zawodowych. Dla 27 procent powodem do wyjazdu byłaby sytuacja rodzinna. 17 procent gotowe jest wyjechać, aby płacić niższe podatki.

Niemieckie media zwracają uwagę na gwałtownie wzrastający emigracyjny trend w ostatnich latach. W 2006 r. Niemcy opuściło 155 tysięcy obywateli. Tylko w pierwszym półroczu tego roku zrobiło to prawie dwa razy więcej osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: niemcy, emigracja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz