Notowania

ćwiczenia wojskowe
04.07.2014 10:48

Ćwiczenia NATO na zachodniej części Morza Czarnego

Głównym celem ćwiczeń jest doskonalenie kompatybilności operacyjnej i reagowanie na sytuacje kryzysowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marynarka Wojenna)

Ćwiczenia "Bryza 2014" prowadzone są z udziałem okrętów pięciu państw NATO: Bułgarii, Rumunii, Grecji, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych - poinformowało bułgarskie ministerstwo obrony.

W ćwiczeniach uczestniczą też cztery jednostki, wchodzące w skład drugiego stałego zespołu przeciwminowego NATO - SNMCMG2, a także samoloty patrolowe Turcji i USA.

Głównym celem ćwiczeń jest doskonalenie kompatybilności operacyjnej i reagowanie na sytuacje kryzysowe. Przewidziana jest również certyfikacja sztabu bułgarskiej marynarki wojennej w zakresie planowania i przeprowadzenia samodzielnych operacji zgodnie z kryteriami narodowych sił zbrojnych i NATO.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe, większe uprawnienia dla polskiej armii Nowe przepisy pozwolą przechwycić i zniszczyć użyty do ataku statek powietrzny, który wystartuje z lotniska w Polsce.
Generał NATO przyleciał do Polski. Po co? Generałowi podlegają między innymi trzy sojusznicze centra dowodzenia operacjami powietrznymi, dowodzące w czasie pokoju obroną powietrzną i przeciwrakietową wszystkich europejskich państw NATO.
Skorzystamy na sojuszu wojskowym z Turcją? Kooperacja mogłaby objąć siły powietrzne - oba państwa używają samolotów F-16, a także wojsk specjalnych.
Tagi: ćwiczenia wojskowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz