Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czarnecki o emeryturach. Powinniśmy brać przykład z Niemców?

0
Podziel się:

W sprawie emerytur powinniśmy brać przykład z Niemiec - uważa europoseł PiS.

Czarnecki o emeryturach. Powinniśmy brać przykład z Niemców?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rząd bardzo nierozważnie podchodzi do reformy ustawy emerytalnej - uważa europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Jego zdaniem, ekipa PO nie jest otwarta na jakąkolwiek dyskusję z innymi partiami w sprawie zmian.

Jego zdaniem, w innych krajach UE - na przykład w Niemczech, wszystkie ważne ustawy są opracowywane na zasadzie konsensusu. Tymczasem w Polsce minister finansów próbuje jedynie dyscyplinować z mównicy sejmowej opozycję, a premier w pogardliwy sposób komentuje spotkania z innymi partiami - mówił dziś rano w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA CZARNECKIEGO:

Zdaniem europosła Prawa i Sprawiedliwości wszystkie ugrupowania parlamentarne powinny mieć szansę współpracować przy tworzeniu tak ważnych przepisów, jak ustawa emerytalna. Polityk dodał, że premier powinien ustalić też wspólne stanowisko w sprawie reformy z PSL, gdyż z powodu rozbieżnych opinii, koalicja jest mało wiarygodna.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA CZARNECKIEGO:

Reforma emerytalna, nad którą pracuje rząd, zakłada między innymi podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Co cztery miesiące rząd chce podnosić wiek emerytalny o 1 miesiąc. Poziom 67. lat w przypadku mężczyzn ma zostać osiągnięty w 2020 roku, w przypadku kobiet w 2040.

Czytaj więcej o sytuacji w kraju
Spotkanie na szczycie. To on dyktuje warunki Chce kompromisu, ale co chwila zachwyca się innymi pomysłami. I jak tu się dogadać?
Tylko Pawlak i Rostowski nie boją się mówić prawdy Andrzej Zwoliński zdradza, co łączy szefa PSL i ministra finansów.
Komorowski: Nadciąga tsunami _ Przywykliśmy do dobrobytu, a zagrożenie jest coraz bliżej _. Prezydent wezwał do siebie wszystkich.
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(0)