Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czarnogóra. Posłowie rozwiązali parlament

0
Podziel się:

Głosami 47 posłów większości rządowej liczący 81 posłów parlament Czarnogóry przegłosował swe rozwiązanie.

Czarnogóra. Posłowie rozwiązali parlament
(Greenwich Photography/CC/Flickr)

Głosami 47 posłów większości rządowej liczący 81 posłów parlament Czarnogóry przegłosował swe rozwiązanie, aby prezydent Filip Vujanović mógł zwołać o pół roku wcześniej wybory celem umocnienia pozycji koalicji rządzącej przed rozmowami z UE.

Faworytką w nowych wyborach, które odbędą się prawdopodobnie w październiku, jest ponownie Demokratyczna Partia Socjalistów (DPS), główna siła sojuszu rządzącego od przeszło 20 lat w Czarnogórze.

Unia Europejska 29 czerwca otworzyła negocjacje akcesyjne z liczącą 680 tys. mieszkańców Czarnogórą, która w 2006 r. wystąpiła z federacji z Serbią.

Dając zielone światło do rozmów Bruksela sformułowała jednocześnie wobec rządu Czarnogóry postulat zagwarantowania niezależności sądów w tym kraju oraz podjęcia skutecznej walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją w administracji publicznej.

Poseł z ramienia DPS, Milutin Simović, oświadczył w parlamencie po czwartkowym głosowaniu: _ Jesteśmy przekonani, że parlament i rząd Czarnogóry, mając przed sobą pełny czteroletni mandat, będą w stanie lepiej podjąć wyzwania, jakie stoją przed krajem w procesie integracji do Unii Europejskiej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Do słynnej bazy wojskowej wejdą... Władze Czarnogóry wydzierżawiły na 90 lat azerbejdżańskiej spółce naftowej SOCAR starą bazę wojskową w Kumborze.
Nowy kraj w Unii Europejskiej? Jest zgoda Unia Europejska otworzyła dziś negocjacje akcesyjne z Czarnogórą. Formalną zgodę na rozpoczęcie rozmów dali na szczycie w Brukseli przywódcy Unii Europejskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)