Notowania

gospodarka
03.09.2013 10:37

Czechy wyszły z recesji? Jest na to dowód

Czeską gospodarkę dotknął spadek popytu u jej największych partnerów handlowych - państw eurolandu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vlastula/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Gospodarka Czech zanotowała w drugim kwartale bieżącego roku wzrost o 0,6 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem, co oznacza że wyszła z recesji. W porównaniu z drugim kwartałem 2012 roku PKB był jednak niższy o 1,3 proc.

Dane te opublikowało dzisiaj Czeskie Biuro Statystyczne. Gospodarka Czech kurczyła się od trzeciego kwartału 2011 roku do pierwszego kwartału 2013 roku; była to najdłuższa recesja od czasu rozpadu Czechosłowacji w 1993 roku. Aby stymulować wzrost, bank centralny obniżył w listopadzie zeszłego roku stopę procentową do 0,05 proc.

Czeską gospodarkę dotknął spadek popytu u jej największych partnerów handlowych - państw eurolandu. Strefa euro jako całość również wyszła z recesji w drugim kwartale 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD znalazł sposób na poprawę notowań? Przewodniczący Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) Bohuslav Sobotka i szef SLD Leszek Miller podpisali w Nysie umowę o współpracy.
Kryzys w Czechach. Parlament rozwiązany Prezydent Milosz Zeman podpisał dokument w sprawie ostatecznego rozwiązania parlamentu.
Nielegalne demonstracje opanowały Czechy Najaktywniejsi byli neonaziści w Ostrawie, gdzie próbowali zaatakować Romów w ich mieszkaniach.
Tagi: gospodarka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz