Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czekamy na ważne dane dla polskiej gospodarki

0
Podziel się

Okaże się w jakim tempie rozwijała się Polska w drugim kwartale 2013 roku i ile wyniosła inflacja w lipcu.

Czekamy na ważne dane dla polskiej gospodarki
(arrakasta - Fotolia.com)
bEqELziZ

Jest szansa, że polska gospodarka przyspieszyła. Czy tak się stało, dowiemy się o 10:00, kiedy poznamy szacunkowe dane o wzroście PKB w drugim kwartale.

Ekonomistka banku BZ WBK Agnieszka Decewicz uważa, że po półprocentowym wzroście gospodarczym w pierwszym kwartale, dane za drugi kwartał pokażą wzrost o 0,8 procent. To może być odbicie od dna - prognozuje ekspert.

- _ Te dane powinny potwierdzać, że gospodarka to, co najgorsze, ma już za sobą. Najbliższe kwartały powinny przynieść dalsze stopniowe przyspieszenie. Bardziej wyraźny wzrost gospodarczy będziemy obserwować w 2014 roku _- ocenia Decewicz.

bEqELzjb

Natomiast o 14:00 poznamy informacje o inflacji w lipcu. Agnieszka Decewicz szacuje, że w ubiegłym miesiącu ceny wzrosły niewiele.

- _ Lipcowe dane dotyczące wskaźnika inflacji powinny wskazać nieznaczny jego wzrost do 0,5 proc. To co oddziaływało na wzrost inflacji, to podwyżki cen paliw i podwyżki cen za wywóz śmieci _- mówi ekspert.

Większość ekspertów prognozuje, że kolejne publikowane dane o stanie gospodarki nie zmienią nastawienia członków Rady Polityki Pieniężnej, która we wrześniu pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny w strefie euro nie rosną. Są nowe dane Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro pozostały bez zmian w czerwcu 2013 roku, licząc miesiąc do miesiąca.
Inflacja w Polsce najniższa w historii Przy tak niskim wzroście cen Rada Polityki Pieniężnej może spokojnie obniżać stopy procentowe.
Inflacja w Polsce nadal niska. Jak długo? Inflacja w czerwcu powinna pozostać na poziomie zbliżonym do majowego - uważają analitycy.
bEqELzjC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)