Notowania

stocznia
31.05.2010 11:18

Część Stoczni Gdynia znów trafi pod młotek

To te części majątku stoczni, które nie znalazły w ubiegłym roku nabywców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jennikate/CC/Flickr)

To te części majątku stoczni, które nie znalazły w ubiegłym roku nabywców.

Informacje o przetargach ukazały się m.in. w _ Gazecie Wyborczej _ i _ Rzeczpospolitej _. Zgodnie z ogłoszeniami, przetargi mają odbyć się 15 września w godzinach od 9 do 13; po godz. 13 możliwa będzie dogrywka.

_ Przetargi mają formę otwartych, nieograniczonych, bezwarunkowych i niedyskryminacyjnych przetargów, prowadzonych z zachowaniem uczciwej konkurencji. Są one prowadzone w formie elektronicznej, za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem www.ppp.pwpw.pl/stocznie _ - napisano w ogłoszeniu.

Ogłoszenia dotyczą sprzedaży:

* dużego doku,
* budynku administracyjnego z zapleczem magazynowym,
* drogi asfaltowej dla ciężkiego transportu,
* bocznicy kolejowej,
* terenów po byłej elektrociepłowni oraz ośrodka wypoczynkowego Wieżyca.

Cena sprzedaży poszczególnych nieruchomości wynosi odpowiednio około: 96 mln zł, 26 mln zł, 1,6 mln zł, 1,3 mln zł, 6,3 mln zł oraz 8,3 mln zł.

Warunkiem uczestnictwa w przetargach - jak wynika z ogłoszeń - jest uiszczenie przelewem do 6 września wadium, stanowiącego 10 proc. wartości aktywów, a także złożenie oświadczenia rejestracyjnego.

_ W przypadku unieważnienia przetargu, niedojścia go do skutku z powodu braku ważnych ofert lub niewyłonienia nabywcy z innych przyczyn, zarządca kompensacji będzie zbywał składniki majątku stoczni Gdynia w drodze aukcji. O dniu przeprowadzenia aukcji zarządca kompensacji poinformuje co najmniej na 7 dni przed terminem jej przeprowadzenia _ - czytamy w ogłoszeniu.

_ Zarządca kompensacji zastrzega sobie prawo unieważnienia wszystkich lub wybranych przetargów w każdym czasie bez podawania przyczyn oraz do zmiany treści ogłoszenia _ - dodano.

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski zatwierdził w piątek zmieniony plan sprzedaży niesprzedanych w ubiegłym roku aktywów stoczni Gdynia. Plan został przygotowany przez zarządcę kompensacji.

W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło 25 z 37 pakietów majątku stoczni Gdynia. Na przeprowadzenie kolejnych licytacji aktywów zakładów w Gdyni i Szczecinie zgodziła się pod koniec kwietnia br. Komisja Europejska.

Kontynuowanie sprzedaży stoczniowych aktywów ma się odbywać zgodnie z tzw. specustawą stoczniową oraz wymogami Komisji Europejskiej. Chodzi o sprzedaż części majątku stoczni w otwartych, nieograniczonych przetargach, gdzie o wyłonieniu zwycięzcy decydowałaby najwyższa cena.

6 listopada 2008 r. Komisja Europejska uznała, że udzielona zakładom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna jest nielegalna. Zgodnie z planem uzgodnionym z KE, podzielony na części majątek stoczni został wystawiony na sprzedaż, a pracownicy zwolnieni. Szczegóły związane z wyprzedażą majątku zostały zawarte w tzw. specustawie stoczniowej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Stocznia Szczecin znów trafi pod młotek ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stocznia;szczecin;znow;trafi;pod;mlotek,167,0,619943.html )
* [ Stoczniowcy oczekują pomocy od Boniego ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/stoczniowcy;oczekuja;pomocy;od;boniego,48,0,578352.html )
Tagi: stocznia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz