Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Członkostwo w UE. USA ostrzegają Wielką Brytanię

Stany Zjednoczone zabrały głos w debacie na temat członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David Jones/CC/Flickr)

Stany Zjednoczone zabrały głos w debacie na temat członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, a przedstawiciel Departamentu Stanu wprost ostrzegł Londyn by nie robił nic, co mogłoby to członkostwo podać w wątpliwość - poinformował _ New York Times _.

Wypowiedź dyrektora wydziału europejskiego w Departamencie Stanu, Philipa Gordona, jest utrzymana w podobnym tonie jak ostrzeżenia formułowane przez wielu europejskich polityków. Ale zapewne będą miały większy wpływ na Wielką Brytanię ze względu na jej bliskie związki z USA - pisze nowojorski dziennik_ . _

_ NYT _ dodaje, że chwila tej _ niespotykanej publicznej interwencji _ też jest znacząca, ponieważ przypada przed długo oczekiwanym przemówieniem premiera Davida Camerona, w którym chce on przedstawić plany redefinicji brytyjskich stosunków z UE.

_ - Mamy coraz silniejsze stosunki z Unią Europejską jako instytucją, która ma w świecie coraz silniejszy głos, i chcemy coraz silniejszego głosu Wielkiej Brytanii w tej Unii _ - oświadczył Gordon w Londynie. Wskazał, że jest to w _ amerykańskim interesie _ i nazwał Wielką Brytanię _ wyjątkowym partnerem USA, który podziela nasze wartości i interesy _.

W odpowiedzi na komentarze Gordona brytyjskie Foreign Office oświadczyło, że _ stanowisko premiera (Camerona) jest wyraźne: chce on, by Wielka Brytania była w sercu zreformowanej UE, a nasze podejście jest całkowicie determinowane przez narodowe interesy _.

W środę czołowi brytyjscy biznesmeni wystosowali list do Camerona, w którym opowiedzieli się za członkostwem w UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy pomysł na wyjście z Unii. Członkostwo "drugiej kategorii" Jeszcze w styczniu premier David Cameron ma przedstawić nową wizję relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.
Straszą wyjściem z Unii. "Niemcy nie będą tolerowały szantażu" Czy Wielka Brytania pójdzie w ślady Norwegii?
Eurosceptycy z rekordowym poparciem Eurosceptyczna brytyjska Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa ma największy w historii wskaźnik wyborczego poparcia - 14 proc.
Tagi: wyjście wielkiej brytanii z unii europejskiej, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz