Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Członkowie RN Totalizatora z ramienia MF złożyli rezygnację

0
Podziel się:

Andrzej Mierzwa w oświadczeniu podał, że powodem rezygnacji był brak realnej możliwości nadzoru nad Spółką i jej zarządem.

Członkowie Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego Andrzej Mierzwa i Jacek Bartmiński, rekomendowani przez Ministerstwo Finansów, złożyli rezygnację. Poinformowali o tym w niedzielnych oświadczeniach.

Andrzej Mierzwa w oświadczeniu podał, że powodem rezygnacji był brak realnej możliwości nadzoru nad Spółką i jej zarządem.

Jego zdaniem, Skarb Państwa utracił kontrolę nad przebiegiem procesu wyboru operatora sieci on-line, gdyż przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Państwa wstrzymał się od głosu przy uchwałach ważnych do przeprowadzenia wyboru operatora systemu on-line oraz głosował za przerwą w obradach Rady Nadzorczej, uniemożliwiając rozpatrzenie przez Radę Nadzorczą wielu istotnych dla spółki spraw, m.in. przedstawionych do rozpatrzenia przez MSP.

Natomiast Bartmiński jako powód podał brak chęci współpracy ze strony członka Rady Nadzorczej rekomendowanego przez Ministra Skarbu Państwa, co - jak napisał w oświadczeniu - uniemożliwia przywrócenie nadzoru Skarbu Państwa nad spółką.

Andrzej Mierzwa swoją funkcję w Radzie Nadzorczej Totalizatora pełnił od niedawna.

W połowie lutego, o uzupełnienie składu rady nadzorczej wnioskował do ministerstwa skarbu i finansów zarząd TS. Zarząd wystąpił z wnioskiem, aby dalszemu procesowi wyboru operatora mogła przyglądać się RN w pełnym składzie.

MF zgodnie z rozporządzeniem sprawuje w 50 proc. nadzór nad spółką poprzez swoich reprezentantów.

Totalizator rozpisał konkurs na nowego dostawcę tego systemu, ponieważ umowa z GTECH, obecnym operatorem systemu, kończy się z końcem października 2001 roku. Zdaniem prezesa TS, operator systemu on-line musi być wybrany do 28 lutego.

Obecnie zarząd Totalizatora zakwalifikował do dalszego etapu konkursu na wybór dostawcy i operatora systemu informatycznego on-line, dwie firmy: GTECH i Telenor. Wykluczył zaś ofertę firmy AWI. Poprzez system on-line Totalizatora Sportowego do centrali firmy przesyłane są informacje o zawartych zakładach z kolektur w całej Polsce. Dzięki temu gra w lotto odbywa się w czasie rzeczywistym.

Totalizator Sportowy przyjmuje 60 tysięcy zakładów w ciągu minuty. W całej Polsce działa około 6 tys. kolektur.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)