Notowania

kryzys w usa
07.06.2011 07:36

Człowiek, ktory wyprowadził USA z kryzysu odchodzi ze stanowiska

Austan Goolsbee, szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta USA Baracka Obamy, jesienią odejdzie z Białego domu i powróci do pracy na uniwersytecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Angela Radulescu/CC BY-NC-SA/Flickr)

Austan Goolsbee (na zdj.), szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta USA Baracka Obamy, jesienią odejdzie z Białego domu i powróci do pracy na uniwersytecie.

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego Goolsbee ponownie obejmie stanowisko profesora ekonomii na Universytecie w Chicago - podano w oświadczeniu Białego Domu.

Prezydent Obama chwalił osiągnięcia Goolsbee'ego, m.in., jak to określił, za wyprowadzenie USA z najgorszego kryzysu gospodarczego od czasów Wielkiej Depresji z przełomu lat 20. i 30. XX wieku. _ - Wciąż czeka nas wiele pracy, ale jego wiedza i rady pomogły nam skierować się ku gospodarce rozwijającej się i tworzącej miliony miejsc pracy _ - powiedział.

Swojego doradcę zaliczył do grona _ najwybitniejszych amerykańskich myślicieli _, nazwał go też _ jednym ze swoich najbardziej zaufanych doradców _.

Zobacz relację NBC na temat rezygnacji doradcy (ang.):

_ - Codzienna praca dla narodu amerykańskiego była rzadko spotykanym przywilejem, zwłaszcza w tym historycznym czasie _ - oświadczył Goolsbee.

Przed objęciem stanowiska szefa trzyosobowego zespołu doradców prezydenta, Goolsbee przez 14 lat uczył na uniwersytecie w Chicago.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t97258.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/25;mld;dolarow;pomocy;dla;amerykanskich;firm,118,0,726902.html) 25 mld dolarów pomocy dla amerykańskich firm Ratunek firm i banków będzie kosztował amerykańskich podatników mniej niż zakładano.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowa;gospodarka;nad;przepascia;sprawdz;ile;za;to;zaplacisz,136,0,814984.html) Światowa gospodarka nad przepaścią. Sprawdź, ile za to zapłacisz Money.pl analizuje, jak kłopoty świata odbiją się na życiu Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110141.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gospodarka;usa;rosnie;ale;liczyli;na;wiecej,162,0,784546.html) Gospodarka USA rośnie, ale liczyli na więcej PKB Stanów Zjednoczonych wzrósł w IV kwartale 2010 roku o 2,8 procent.
Tagi: kryzys w usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz