Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cztery kolejne firmy na aukcji w MSP

0
Podziel się:

Minister Grad do końca roku chce pozyskać z prywatyzacji ponad 5 mld zł.

Cztery kolejne firmy na aukcji w MSP
(kprm.gov.pl)

30 listopada odbędzie się aukcja sprzedaży akcji i udziałów czterech spółek należących do Skarbu Państwa - poinformował w poniedziałek resort skarbu.

Chodzi o:

  • Zakłady Sieci Rybackich w Korszach,
    • Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Skawa" w Wadowicach,
    • Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego "Lido" w Łodzi
    • Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego w Niechlowie.

Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi dla tych firm odpowiednio: 898 tys. 688 zł, 797 tys. 475 zł, ponad 1 mln 83 tys. oraz około 636 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

Zgłoszenie wzięcia udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 25 listopada.

Zakłady w Korszach są jedynym w kraju producentem sieci rybackich. Wytwarzają tkaniny sieciowe wykorzystywane zarówno w rybactwie jak i w sporcie, ogrodnictwie oraz wojsku.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa produkują natomiast kakao, czekolady i wyroby cukiernicze.

Produkcją odzieży dla kobiet, mężczyzn i młodzieży zajmują się Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego Lido. Z kolei podstawowym produktem Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego jest skrobia ziemniaczana; spółka wytwarza również modyfikaty skrobiowe oraz białko ziemniaczane.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Na liście 68 spółek, które mogą być sprzedane poprzez aukcje publiczne, znajduje się 20 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, a także spółki z większościowym i mniejszościowym udziałem SP.

Raport Money.pl
*Dług ponad 50 proc. PKB. Rząd musi zacisnąć pasa * Ministerstwo Finansów zmienia prognozy - szacuje, że w przyszłym roku nasz dług publiczny przekroczy próg ostrożnościowy 50 proc. PKB. Czytaj w Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)