Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czwarty Dreamliner już w Polsce

0
Podziel się:

Samolot wylądował na warszawskim lotnisku Chopina późnym popołudniem. Maszyna przyleciała prosto z Seattle. Lot trwał 9 godzin i 42 minuty.

Czwarty Dreamliner już w Polsce
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)

Samolot wylądował na warszawskim lotnisku Chopina p* *óźnym popołudniem. Maszyna przyleciała prosto z Seattle. Lot trwał 9 godzin i 42 minuty.

Pierwsze trzy dreamlinery w barwach naszego przewoźnika latają już regularnie na trasach długodystansowych do Nowego Jorku, Chicago i Toronto.

Wkrótce dołączy do nich czwarty, a od sierpnia polskie dreamlinery zaczną latać także do Pekinu. Według planów, piąty Boeing 787 ma zostać dostarczony pod koniec lipca.

Wczoraj rzecznik LOT zapewnił, że z latającymi w barwach Polskich Linii Lotniczych dreamlinerami nie ma żadnych problemów technicznych. Dzień wcześniej Boeing 787 linii United Airlines lądował awaryjnie w Newark w stanie New Jersey z powodu problemów z poziomem oleju silnikowego.

Marek Kłuciński w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową zaznaczył, że od 1 czerwca, czyli od powrotu naszych samolotów z serwisu, w którym wymieniono akumulatory, nic złego z nimi się nie dzieje. Żaden z trzech samolotów, latających w barwach LOT-u, nie miał usterek i obsługują one regularne połączenia.

Rzecznik LOT-u zapewnił, że pracownicy linii obserwują, co dzieje się z innymi dreamlinerami na świecie, a służby techniczne dokonują ich przeglądów ze szczególną uwagą.

Czytaj więcej w Money.pl
To tu podpisuje się miliardowe kontrakty Pierwsze skrzypce w walce o przestworza grają Airbus i Boeing. Największe gwiazdy finansowe salonu to Airbusy A 380 i 350 oraz Dreamliner 787.
Wystartował najnowszy airbus Airbus A350 jest odpowiedzią koncernu na zeszłorocznego Dreamlinera konkurencyjnego Boeinga.
Dreamliner znowu w powietrzu. Poleciał do... Na pokładzie samolotu było 218 pasażerów. Dreamliner japońskich linii wystartował z lotniska New Chitose tuż po godzinie siedemnastej i wylądował na tokijskim lotnisku Haneda ok. 18.30. czasu lokalnego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)