Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.08.2005 18:26

Czworo Polaków wśród ofiar pożaru w Berlinie

W nocnym pożarze jednej z kamienic w Berlinie zginęło czworo Polaków. Potwierdził to rzecznik berlińskej policji Thomas Piotrowski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Podziel się
Dodaj komentarz

Thomas Piotrowski powiedział, że ofiary pożaru to dwie rodziny. Wśród nich jest czworo niemieckich obywateli polskiego pochodzenia - 35-letni ojciec i jego troje dzieci. Pozostałe ofiary to Bośniacy z byłej Jugosławii. Informacji o polskich ofiarach pożaru nie potwierdził na razie polski konsulat w Berlinie.

Podczas akcji ratunkowej strażacy uratowali 43 osoby, spośród których 15 jest poważnie rannych. Thomas Piotrowski dodał, że wśród rannych prawdopodobnie nie ma Polaków. Zaznaczył jednak, że nie są jeszcze znane personalia wszystkich uratowanych.

Był to jeden najtragiczniejszych w skutkach pożarów w stolicy Niemiec od zakończenia Drugiej Wojny Światowej. W pięciopiętrowym bloku mieszkalnym w dzielnicy Moabit mieszkali głównie Polacy, Arabowie i imigranci z Bałkanów. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru było podpalenie. Policja twierdzi, że na razie nic nie wskazuje na motywy polityczne podpalenia. W akcji ratunkowej brało udział 150 strażaków.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz