Notowania

obama
19.05.2013 20:09

Czy Amerykanie ufają Obamie? Nowy sondaż

Liczne kontrowersje i ostra krytyka ze strony Republikanów nie zachwiały popularnością Baracka Obamy w USA. Większość Amerykanów nadal aprobuje działalność prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Miniony tydzień był jednym z najgorszych dla Baracka Obamy od początku jego prezydentury. Jego problemy dotyczyły uwikłania politycznego amerykańskiej skarbówki, inwigilacji dziennikarzy agencji AP oraz podejrzenia o ukrywanie przez Biały Dom prawdziwych powodów ubiegłorocznego ataku w Benghazi. Obama był w ciągłej defensywie i musiał zajmować się kilkoma kryzysami jednocześnie.

Problemy te, lub jak mówią republikanie - skandale, nie odbiły się jednak jak dotąd na zaufaniu do prezydenta. Według sondażu telewizji CNN oraz Instytutu Gallupa 53% Amerykanów aprobuje działalność Baracka Obamy. Krytycznie ocenia ją 45% ankietowanych. Z sondażu wynika, że mieszkańcy USA winią za ostatnie kontrowersje instytucje podlegające prezydentowi, ale nie obciążają odpowiedzialnością jego samego.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie przyznają. To był błąd Dokładnie dziesięć lat temu, 20 marca, Stany Zjednoczone rozpoczęły zbrojne działania przeciwko Irakowi. Wojna oficjalnie zakończyła się 31 grudnia 2011 roku.
Tu tylko jedna trzecia ludzi ufa bankom Rok wcześniej wskaźnik zaufania do sektora bankowości i ubezpieczeń wynosił jeszcze 36 proc.
Obama znów uwodzi. Krytycy przekonani? Prezydent Barack Obama staje się coraz bardziej popularny w USA.
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz