Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czy Amerykanie ufają Obamie? Nowy sondaż

0
Podziel się:

Liczne kontrowersje i ostra krytyka ze strony Republikanów nie zachwiały popularnością Baracka Obamy w USA. Większość Amerykanów nadal aprobuje działalność prezydenta.

Czy Amerykanie ufają Obamie? Nowy sondaż
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Miniony tydzień był jednym z najgorszych dla Baracka Obamy od początku jego prezydentury. Jego problemy dotyczyły uwikłania politycznego amerykańskiej skarbówki, inwigilacji dziennikarzy agencji AP oraz podejrzenia o ukrywanie przez Biały Dom prawdziwych powodów ubiegłorocznego ataku w Benghazi. Obama był w ciągłej defensywie i musiał zajmować się kilkoma kryzysami jednocześnie.

Problemy te, lub jak mówią republikanie - skandale, nie odbiły się jednak jak dotąd na zaufaniu do prezydenta. Według sondażu telewizji CNN oraz Instytutu Gallupa 53% Amerykanów aprobuje działalność Baracka Obamy. Krytycznie ocenia ją 45% ankietowanych. Z sondażu wynika, że mieszkańcy USA winią za ostatnie kontrowersje instytucje podlegające prezydentowi, ale nie obciążają odpowiedzialnością jego samego.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie przyznają. To był błąd Dokładnie dziesięć lat temu, 20 marca, Stany Zjednoczone rozpoczęły zbrojne działania przeciwko Irakowi. Wojna oficjalnie zakończyła się 31 grudnia 2011 roku.
Tu tylko jedna trzecia ludzi ufa bankom Rok wcześniej wskaźnik zaufania do sektora bankowości i ubezpieczeń wynosił jeszcze 36 proc.
Obama znów uwodzi. Krytycy przekonani? Prezydent Barack Obama staje się coraz bardziej popularny w USA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)