Notowania

tłusty czwartek
03.03.2011 08:10

Czy każdego będzie stać na 2,5 pączka?

Ceny pączków wzrosły w porównaniu do ubiegłego roku o 10-15 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

*_ _fot: PAP/Wojciech Pacewicz [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/przygotowania;do;tlustego;czwartku,galeria,5062,0.html)Tegoroczny tłusty czwartek nie będzie prawdopodobnie tak tłusty, jak spodziewają się tego piekarze i konsumenci. Ceny pączków wzrosły w porównaniu do ubiegłego roku o 10-15 procent. *

Wszystkiemu winna wysoka inflacja i rekordowe ceny żywności na światowych giełdach. Mówi doktor Zbigniew Binek, ekonomista z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

- _ Żywność, podobnie jak akcje i obligacje podlega trendom popytu i podaży. No i jeżeli surowce drożeją, to i różnego rodzaju produkty drożeją. Podobnie jest z pączkami. Duże znaczenie mają jednak przyzwyczajenia konsumentów. Tradycja może spowodować, że niezależnie od ceny, konsumenci zjedzą tyle pączków, co zazwyczaj _ - mówi dr Binek.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA BINKA:

Wyjątkiem są hipermarkety, gdzie cena pączków nadal oscyluje w granicach złotówki.
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatki - tradycyjny czas zabaw przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Dziś, w tłusty czwartek, każdy z nas zje średnio 2,5 pączka. Łącznie Polacy kupią dziś ich około 100 milionów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/61/134205_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/ostatki-de-luxe-zamiast-paczkow-truskawki-z-diamentami-0-787348.html) Ostatki de luxe. Zamiast pączków truskawki z diamentami Ciasto słutańskie ze złotem, karmelowy koszyk owoców polany sosem z mango i granatu? Zobacz co warto zjeść w Tłusty Czwartek w zależności od tego, gdzie Cię on zastanie.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/6/t134150.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/po-godzinach/tlusty;czwartek;przepis;na;paczki;z;kremem,145,0,787089.html) Tłusty czwartek: Przepis na pączki z kremem Polecamy łakocie z kremem śmietankowym, według przepisu firmy DELECTA.
Tagi: tłusty czwartek, pączki, czwartek, ceny, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz