Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Daewoo-FSO: Możliwa znaczna redukcja zatrudnienia

0
Podziel się:

Zarząd Daewoo-FSO planuje zwolnienia grupowe do 1.480 osób - poinformowało PAP źródło zbliżone do spółki

. Według przedstawicieli firmy zarząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji i zrobi to po konsultacjach ze związkami.

"Zarząd podjął uchwałę o zwolnieniach grupowych do 1.480 osób z około 3.100 zatrudnionych. Oczywiście trzeba zachować odpowiednią procedurę. Uchwała będzie miała moc sprawczą dopiero po podjęciu takiej decyzji przez walne zgromadzenie akcjonariuszy przy decydującym głosie Skarbu Państwa" - powiedział pragnący zachować anonimowość rozmówca PAP.

Dodał, że decyzję w tej sprawie zgromadzenie akcjonariuszy Daewoo-FSO Motor SA ma podjąć 22 kwietnia.

Tymczasem rzeczniczka Daewoo-FSO Krystyna Danilczyk informuje, że ostateczne decyzje o zmniejszeniu zatrudnienia jeszcze nie zapadły i zależą od rozmów ze związkami zawodowymi.

"Obecnie nic nie jest przesądzone, to propozycja zarządu do konsultacji ze związkami zawodowymi. Zaczynają się jutro." - powiedziała PAP rzeczniczka Daewoo-FSO Krystyna Danilczyk. Spółka ma 45 dni na rozmowy ze związkowcami. W spółce działają cztery związki zawodowe.

Rzeczniczka potwierdziła jednocześnie, że wstępne propozycje zakładają zmniejszenie zatrudnienia o około 1.400 pracowników z nieco ponad 3.000, ale nie jest to liczba ostateczna i zależy od negocjacji oraz decyzji akcjonariuszy spółki.

Skarb Państwa ma obecnie 9,19 proc. akcji Daewoo-FSO Motor, a Daewoo Motor 88,67 proc.

Danilczyk dodała, że jest to związane z restrukturyzacją firmy, a m.in. z przygotowaniem do utworzenia New Small Company.

Inny anonimowy, zbliżony do Daewoo-FSO, rozmówca PAP, powiedział, że już rok temu, kiedy powstała koncepcja NSC przygotowany został biznesplan z założeniami poziomu zatrudnienia w nowej spółce.

"Jeżeli chodzi o NSC to około 1.600-1.700 osób i spółki zależne około 1.000" - powiedziało PAP źródło.

Obecnie potencjalnym inwestorem branżowym w NSC jest brytyjski MG Rover.

Daewoo-FSO już w 2001 roku zdecydowało o zwolnieniach grupowych do 1.294 pracowników.

Zadłużenie krótkoterminowe Daewoo-FSO na koniec 2001 roku wyniosło 2,9 mld zł, a długoterminowe 1,9 mld zł. Strata netto spółki spadła w 2001 roku do 1,088 mld zł, z 2,028 mld zł w 2000 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)