Notowania

daewoo
28.06.2004 09:52

Daewoo-FSO zwiększy sprzedaż samochodów na Ukrainie

Zarząd Daewoo-FSO podpisał w piątek list intencyjny z ukraińską firmą Avto ZAZ w sprawie zwiększenia sprzedaży na Ukrainę produkowanych na Żeraniu modeli Daewoo - poinformował w niedzielę PAP wiceminister gospodarki Jacek Piechota.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceminister nie chciał zdradził więcej szczegółów.

Według wcześniejszych planów spółki, Daewoo-FSO zamierza sprzedać w 2004 roku około 60 tys. samochodów, w tym 45-50 tys. na rynek ukraiński, który jest głównym odbiorcą produkowanych na Żeraniu samochodów.

Pod koniec kwietnia tego roku Daewoo-FSO otrzymało w Korei przedłużenie praw do produkcji na Żeraniu dwóch modeli Daewoo - Lanosa i Matiza - do końca 2006 roku.

Umowa ze stroną koreańską daje też Daewoo-FSO prawo - na zasadach wyłączności - do sprzedaży obu modeli Daewoo na uzgodnionych rynkach zagranicznych. Zarząd Daewoo liczył, że pozwoli to nawet podwoić produkcję w krótkim czasie. Prezes Daewoo-FSO, Janusz Woźniak zdradził jedynie, że chodzi o zwiększenie sprzedaży na m.in. rynek ukraiński oraz chiński.

Przeciągają się natomiast negocjacje w sprawie znalezienia inwestora dla fabryki Daewoo-FSO. Pod koniec maja ministerstwo gospodarki miało ujawnić nazwy firm zainteresowanych ewentualną inwestycją. Jednak dotychczas nie podano oficjalnych informacji w tej sprawie.

Tagi: daewoo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz