Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Daewoo - FSO nie upadnie - wierzyciele z Korei Płd. zgodzili się na zaproponowany program ratunkow

0
Podziel się:

Daewoo - FSO nie upadnie - południowokoreńscy wierzyciele zgodzili się na zaproponowany przez polski rząd program ratunkowy dla żerańskiej spółki. Polska delegacja wróciła z Seulu, przywożąc podpisane w tej sprawie memorandum.

bFglzXmd

"Wracamy z tarczą" - tak wiceminister gospodarki Maciej Leśny określił w rozmowie z Telewizyjnymi Wiadomościami efekt 3-dniowych rozmów w Seulu.
Uzgodniono w nim, że z części majątku Daewoo-FSO powstanie nowa spółka. Szczegóły programu naprawczego będą uzgodnione w połowie maja w Warszawie podczas spotkania wszystkich wierzycieli spółki.
Przygotowany program zakłada utworzenie z części majątku Daewoo-FSO nowej, mniejszej spółki produkującej auta. Jej udziałowcami byłyby między innymi: polskie i koreańskie banki, wierzyciele Daewoo-FSO, skarb państwa oraz nowy inwestor. Wzajemne długi i zobowiązania zamieniono by na udziały w spółce - poinformował wiceminister gospodarki Maciej Leśny. Wiceminister przyznał, że plan jest bolesny dla wszystkich stron.
Strony nie mają jednak złudzeń, że alternatywą dla programu byłaby tylko upadłość zakładu. Dlatego - jak twierdzi wiceprezes Daewoo-FSO Janusz Woźniak - akcjonariusze i wierzyciele żerańskiej spółki w kraju i w Korei deklarują chęć kompromisu w dalszych rozmowach.
Dziś na Żeraniu pracuje ponad 3 tysiące osób. W nowej spółce ponad dwie trzecie miałoby zatrudnienie.

bFglzXmG
motoryzacja
wiadomości
KOMENTARZE
(0)